Գագիկ Բեգլարյանի թիկնապահներին մեղադրանքներ են առաջադրվել 05/24/2016   15:16  |  Քրեական խրոնիկոն
Տրանսպորտի նախարարության բակում դաժանաբար ծեծի է ենթարկվել 5 անձ։ Քիչ առաջ այս մասին պաշտոնապես հայտնեցին ՀՀ քննչական կոմիտեից՝ նշելով, որ կան կալանավորվածներ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական տվյալներով՝ 2016 թվականի մայիսի 16-ին՝ ժամը 16:30-ի սահմաններում, ՀՀ տրանսպորտի և կապի նախարարության բակային հատվածում տեղի է ունեցել վիճաբանություն, որի ընթացքում բռնություն է գործադրվել 5 անձի նկատմամբ՝ պատճառելով տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ։ Նշանակվել են դատաբժշկական փորձաքննություններ՝ վնասվածքների ծանրության աստիճանը պարզելու համար։ Ստացվել է տուժողներից մեկի՝ Հ.Պետրոսյանի նկատմամբ նշանակված փորձաքննության եզրակացությունը, ըստ որի՝  նրան պատճառված վնասվածքները գնահատվել են ծանր՝ կյանքին վտանգ սպառնացող։
Դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործով նախաքննությունն իրականացնում է Երեւանի քննչական վարչությունը, որի շրջանակներում ձեռնարկված մեծածավալ քննչական գործողությունների արդյունքում պարզվել է վիճաբանության շարժառիթը, կիրառված բռնությանը մասնակցություն ունեցած 6 անձի ինքնությունը, անհատականացվել նրանց գործողությունները։
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝ 4 անձի ՝ Ա.Կարախանյանին, Ս.Վարդանյանին, Վ.Սարգսյանին եւ Հ.Շմոյանին մեղադրանք է առաջադրվել  ՀՀ քրեական օրենսգրքի 112-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 6-րդ կետով։ Քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ նրանց նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է։ Ծանր մարմնական վնաս պատճառելու կասկածանքով  մայիսի 21-ին ձերբակալվել է Վ.Մկրտչյանը: Որոշում կայացվել ևս մեկ անձի՝ Ա.Կարախանյանին, ձերբակալելու մասին, որի կատարումը հանձնարարվել է ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանումներին։

Телохранителям главы Минтранса Армении предъявлены обвинения по делу об избиении 05/24/2016   16:14  |  Криминальная хроника
Пять человек подверглись жестокому избиению во дворе здания министерства транспорта и связи Армении. Эту информацию официально подтвердили в Следственном комитете Армении.
В ведомстве также проинформировали, что есть арестованные.
Как сообщает пресс-служба СК, по предварительным данным 16 мая 2016 года, около 16:30 во дворе здания министерства транспорта и связи произошел конфликт, в ходе которого было применено насилие в отношении 5 лиц, которым были причинены телесные повреждения различной степени тяжести. Назначены судебно-медицинские экспертизы для определения степени тяжести полученных травм. Получено заключение назначенной в отношении одного из потерпевших А. Петросяна экспертизы, согласно которому нанесенные ему травмы оцениваются как тяжелые, представляющие угрозу для жизни.
Предварительное следствие по возбужденному по данному факту уголовному делу ведет следственное управление по городу Ереван. В результате предпринятых в рамках дела  крупномасштабных следственных действий установлен мотив потасовки, личности 6 человек, причастных к применению насилия, индивидуализированы их действия.
На основе добытых доказательств четверым лицам – А. Караханяну, С. Варданяну, В. Саркисяну и О. Шмояну - предъявлены обвинения по пункту 6 части 2 статьи 112(Умышленное причинение тяжкого вреда здоровью, совершенное группой лиц, организованной группой) Уголовного кодекса РА. Следователь подал в суд ходатайство о применении в отношении них меры пресечения в виде заключения под стражу, которое было удовлетворено. По подозрению в причинении тяжкого телесного повреждения 21-го мая был задержан В. Мкртчян. Принято решение  о задержании еще одного человека – А. Караханяна, провести которое поручено соответствующим подразделениям Полиции.