«analitik.am»-ի տնօրենի օգնականը գրավի դիմաց ազատ կարձակվի 05/19/2016   14:17  |  Քրեական խրոնիկոն
Վերաքննիչ քրեական դատարանը` դատավոր Ռուզաննա Բարսեղյանի նախագահությամբ, այսօր բավարարել է «analitik.am»-ի տնօրենի օգնական Վարդիթեր Գիշյանի պաշտպան Ստեփան Ոսկանյանի միջնորդությունը գրավ կիրառելու մասին:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեց Վ.Գիշյանի պաշտպան, փաստաբան Ստեփան Ոսկանյանը, գրավի գումարը` 500 հազար դրամ, վճարվել է համապատասխան դեպոզիտային հաշվին և Վերաքննիչ դատարանի որոշումը ստանալուց հետո մեղադրյալը կալանքից ազատ կարձակվի:
Կայքի տնօրենը պատգամավորից գումար է պահանջել՝ նրա վերաբերյալ վարկաբեկիչ նյութեր չհրապարակելու համար
Պաշտպանը հայտնեց նաև, որ Վերաքննիչ դատարանում պաշտպանական կողմը ներկայացրել է իր փաստարկները հիմնավոր կասկածի, ինչպես մեղադրյալի կողմից քննությանը խոչընդոտելու հնարավորության մասին տվյալների բացակայության մասին: Կողմը ներկայացրել է նաև մեղադրյալի անձը բնութագրող տվյալներ, մասնավորապես, այն, որ Վ.Գիշյանն ունի մանկահասակ՝ 2,5 տարեկան երեխա:
Հիշեցնենք, որ Վ.Գիշյանին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով՝ մի խումբ անձանց կողմից նախնական համաձայնությամբ շորթում, մեղադրանքը նա չի ընդունում:
16:40 10/05/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«analitik.am»-ի տնօրենի կալանավորման որոշումն այսօր կբողոքարկվի
20:14 06/05/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՇորթում կատարելու մեղադրանքով կալանավորվել են «analitik.am» լրատվական կայքի գործադիր տնօրենն ու աշխատակիցը
18:14 06/05/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«analitik.am»-ի տնօրենի օգնականը կալանավորվեց՝ հաշվի չառնվեց անգամ 2,5 տարեկան երեխայի առկայությունը
14:19 06/05/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«analitik.am» կայքի տնօրենի օգնականին մեղադրանք է առաջադրվել
11:36 06/05/2016  |  Քրեական խրոնիկոն«analitik.am» կայքի տնօրենին և նրա օգնականին մեղադրանք կառաջադրվի՞

Помощницу директора “аnalitik.am” освободят под залог 05/19/2016   14:33  |  Криминальная хроника
Апелляционный уголовный суд Армении под председательством судьи Рузанны Барсегян удовлетворил ходатайство защиты помощницы информационного сайта “analitik.am” Вардитер Гишян об освобождении его подзащитной из-под стражи.
Как сообщил корреспонденту “Фактинфо” защитник Гишян, адвокат Степан Восканян, сумма залога перечислена на депозитный счет, и после получения решения Апелляционного суда обвиняемая будет освобождена из-под ареста.
Адвокат также сообщил, что сторона зашиты представила в Апелляционном суде свои доводы относительно обоснованного подозрения, а также отсутствия данных о вероятности воспрепятствования обвиняемой следствию. Защита также представила характеристику личности обвиняемой, в частности, наличие у нее 2.5-летнего ребенка.
Помощнице директора информационного сайта “аnalitik.am” Вардитер Гишян предъявлено обвинение по пункту 2 части 2 статьи 182(Вымогательство, совершенное группой лиц по предварительному сговору) УК Армении.Помощнице директора информационного сайта “аnalitik.am” предъявлено обвинение