Կադրային փոփոխությունները դատախազությունում շարունակվում են 05/17/2016   13:13  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ գլխավոր դատախազությունն արդեն պաշտոնապես հաստատում է ՀՀ ազգային անվտանգության մարմիններում քննվող, թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության հետ կապված և կիբեռհանցագործությունների գործերով վարչության պետ, արդարադատության երրորդ դասի պետական խորհրդական Արթուր Գոյունյանի աշխատանքից ազատվելու մասին լուրը։
Հիշեցնենք, որ Ա.Գոյունյանի կողմից աշխատանքից ազատվելու մասին «Փաստինֆոն» գրել էր դեռեւս ապրիլի 18-ին, սակայն այն ժամանակ դատախազությունը պաշտոնապես չէր հաստատել եւ մեր հարցին ի պատասխան հայտնել էին, որ «ազատման դիմում ներկայացնելու մասին տեղեկատվություն չկա»։
Գլխավոր դատախազության վարչության պետն աշխատանքից ազատվելու դիմո՞ւմ է ներկայացրել
Իսկ արդեն մայիսի 12-ին լուրը պաշտոնապես տեղադրվել է դատախազության կայքում՝ միաժամանակ տեղեկացնելով մի քանի կադրային փոփոխությունների մասին։ Ըստ այդմ՝ Ա.Գոյունյանն ազատվել է սեփական դիմումի համաձայն, իսկ նրա փոխարեն նշված պաշտոնին նշանակվել է Գոյունյանի տեղակալ Արմեն Գագիկի Փանոսյանը՝ ազատվելով վարչության պետի տեղակալի պաշտոնից:
ՀՀ գլխավոր դատախազության վարչության պետի կողմից աշխատանքից ազատվելու դիմում ներկայացնելու մասին տեղեկատվություն չկա
ՀՀ գլխավոր դատախազի մեկ այլ հրամանով էլ Արդարադատության առաջին դասի խորհրդական Գրիգորի Անդրանիկի Պողոսյանը նշանակվել է ՀՀ գլխավոր դատախազության պատիժների և հարկադրանքի այլ միջոցների կիրառման օրինականության նկատմամբ հսկողության վարչության պետ` ազատվելով նույն վարչության պետի տեղակալի պաշտոնից: Նշենք, որ տեւական ժամանակ այս վարչությունը ղեկավարում էր պաշտոնակատարը։
Շարունակում է թափուր մնալ գլխավոր դատախազության իրավական ապահովման եւ եվրաինտեգրման բաժնի պետի պաշտոնը։
18:08 24/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԳլխավոր դատախազության վերահսկողական-տեսչական վարչության պետն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից
11:18 02/12/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԿադրային փոփոխությունները դատախազությունում շարունակվում են
16:53 13/09/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՊաշտոնանկ են լինում նորանշանակները
16:47 25/08/2014  |  ԼՐԱՀՈՍՆշանակում գլխավոր դատախազությունում
17:11 04/07/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԿադրային փոփոխություններ ՀՀ զինվորական դատախազությունում
17:10 28/11/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՆշանակումներ ՀՀ դատախազության համակարգում
09:45 19/10/2013  |  Մամուլ«ԺԱՄԱՆԱԿ»: Արմավիրի դատախազ Ս.Սինանյանն իր հրաժարականի և «խոտի դեզի» գործի մասին

Кадровые изменения произошли в Генпрокуратуре Армении 05/17/2016   13:37  |  Лента новостей
Генеральная прокуратура Армении уже подтверждает информацию об освобождении государственного советника юстиции третьего класса Артура Гоюняна с поста начальника Управления по делам, связанным с незаконным оборотом наркотических средств и киберпреступлениями.
Напомним, об отставке А. Гоюняна “ФактИнфо” сообщило еще 18-го апреля, однако имеющиеся у агентства сведения Генпрокуратура официально не подтвердила.
Официальная информация об отставке была размещена на сайте Генпрокуратуры 12-го мая. Также сообщалось о кадровых изменениях в ведомстве. Согласно информации, А. Гоюнян был освобожден от занимаемой должности, согласно собственному заявлению. Гоюняна на посту сменил его заместитель – Армен Паносян.
Еще одним приказом генпрокурора Армении советник юстиции первого класса Григор Погосян назначен начальником Управления Генпрокуратуры РА по надзору за законностью применения наказаний и иных принудительных мер. Другим приказом он освобожден с поста замглавы того же Управления.
Продолжает оставаться вакантным пост начальника отдела по правовому обеспечению и евроинтеграции Генпрокуратуры Армении.