Պաշտոնանկ են լինում նորանշանակները 09/13/2014   16:53  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մասնավորապես, աշխատանքից ազատվել են Դատախազության աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ Համլետ Գրիգորյանը և  Դատախազության աշխատակազմի Գնումների ու նյութատեխնիկական ապահովման վարչության պետ Նարեկ Ղազարյանը։
«Փաստինֆո»-ի տեղեկություններով` վերջինիս փոխարեն վարչության պետի պարտականություններն իրականացնում է ՀՀ գլխավոր դատախազի օգնական Արտակ Բարսեղյանը:
Նշենք, որ Համլետ Գրիգորյանը Գևորգ Կոստանյանի՝ գլխավոր դատախազի պաշտոնում նշանակվելուց հետո նախ նշանակվել էր աշխատակազմի ղեկավար, ապա` աշխատակազմի ղեկավարի տեղակալ։
Հ.Գրիգորյանը եւ Նարեկ Ղազարյանը դատախազության համակարգ էին տեղափոխվել Գևորգ Կոստանյանի նշանակումից հետո՝ արդարադատության նախարարությունից:
Բացի այդ, դատախազության համակարգից, երկարատև ծառայության  համար կենսաթոշակի է անցել Դատախազության Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեմ պայքարի գործերով  բաժնի պետ Վարդան Մուրադյանը:
Դատախազության ինտերնետային էջում տեղադրված տեղեկությունից հետեւում է, որ այս բաժինը վերակազմավորվել է ու միացել Դատախազության Ազգային անվտանգության մարմիններում քննվող ու կիբերհանցագործությունների գործերով վարչությանը:
Դատախազության կայք-էջի համաձայն` առայսօր թափուր է Կոռուպցիոն և տնտեսական գործունեության դեմ ուղղված գործերով վարչության պետի պաշտոնը:
Հիշեցնենք, որ վերջինիս ղեկավար Գարիկ Ավագյանը վերադարձել է դատական համակարգ՝ ՀՀ նախագահի հրամանագրով նշանակվելով դատավոր:

В Генпрокуратуре Армении продолжаются кадровые изменения 09/13/2014   17:31  |  Лента новостей
Заместитель руководителя аппарата Генпрокуратуры Гамлет Григорян и начальник Управления по закупкам и материально-техническому обеспечению Нарек Казарян освобождены с занимаемых должностей.
По имеющимся у ИА “ФактИнфо” сведениям, после ухода с поста Н. Казаряна обязанности главы Управления выполняет помощник генерального прокурора Армении Артак Барсегян.
Отметим, что Гамлет Григорян был назначен сначала на должность руководителя, а затем заместителя главы аппарата Генпрокуратуры.
Г. Григоряна и Н. Казаряна перевели из Министерства юстиции на работу в системе Прокуратуры после назначения Геворка Костаняна генпрокурором Армении.
Кроме того, после многолетней работы на пенсию вышел начальник отдела Генпрокуратуры РА по борьбе с незаконным оборотом наркотиков Вардан Мурадян.
Исходя из информации, размещенной на официальном сайте Генпрокуратуры РА, этот отдел был реорганизован путем присоединения к Управлению Генпрокуратуры Армении по делам, расследуемым в органах национальной безопасности, и киберпреступлений.
Согласно информации на сайте Прокуратуры, по сей день вакантными остаются пост начальника Управления по делам коррупции и против экономической деятельности.