Շորթում կատարելու մեղադրանքով կալանավորվել են «analitik.am» լրատվական կայքի գործադիր տնօրենն ու աշխատակիցը 05/06/2016   20:14  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունում քննվող քրեական գործի նախաքննության ընթացքում մեղադրանք է առաջադրվել «analitik.am» լրատվական կայքի գործադիր տնօրեն Անի Հ.-ին և աշխատակից Վարդիթեր Գ.-ին՝ ՀՀ ԱԺ պատգամավորից շորթում կատարելու համար: Այս մասին ՀՀ ՀՔԾ մամուլի ծառայությունից:
Նախաքննությամբ պարզվել է, որ «analitik.am» լրատվական կայքի տնօրենը կայքում պարբերաբար ՀՀ ԱԺ պատգամավորի անձի, ընտանիքի անդամների, ինչպես նաև  վերջինիս գործունեությանը վերաբերող սուտ տեղեկատվություններ, զրպարտություններ և վարկաբեկիչ այլ նյութեր հրապարակելու կապակցությամբ հանդիպումներ է ունեցել նրա հետ, և նմանօրինակ հրապարակումները չդադարեցնելու և հետագայում նույնաբովանդակ այլ հոդվածներ հրապարակելու սպառնալիքով՝ իրենից պահանջել է յուրաքանչյուր ամիս վճարել 300 հազ. ՀՀ դրամ:
Քրեական գործի նախաքննության ընթացքում «analitik.am» լրատվական կայքի գործադիր տնօրեն Անի Հ.-ին և Վարդիթեր Գ.-ին մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 182-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 2-րդ կետով: Վերջիններիս նկատմամբ, դատարանի որոշմամբ, որպես խափանման միջոց ընտրվել է կալանավորումը:

Исполнительный директор новостного сайта “аnalitik.am” взята под стражу по обвинению в вымогательстве 05/06/2016   21:53  |  Криминальная хроника
Исполнительному директору информационного сайта “аnalitik.am” Ани О. и ее сотруднице Вардитер Г. предъявлено обвинение в вымогательстве у депутата, сообщает пресс-служба Специальной следственной службы Армении, в ведении которой находится уголовное дело.
Следствием установлено, что директор информационного сайта “analitik.am” в связи с периодически публикуемой на сайте ложной, клеветнической и компрометирующей информации о депутате НС Армении, членах его семьи, а также его депутатской деятельности встречалась с ним. В ходе этих встреч директор сайта, угрожая продолжить публикацию подобного рода материалов, потребовала от депутата выплачивать ей ежемесячно 300 тысяч драмов.
"В ходе предварительного расследования уголовного дела исполнительному директору информационного сайта “аnalitik.am” Ани О.  и ее сотруднице Вардитер Г. предъявлено обвинение по пункту 2 части 2 статьи 182(Вымогательство, совершенное группой лиц по предварительному сговору) УК Армении. В отношении них избрана мера пресечения в виде заключения под стражу", - говорится в сообщении.