Ոչինչ աննկատ չի, հակառակորդի գործողությունները տեսանելի և ընկալելի են. Արծրուն Հովհաննիսյան 05/03/2016   14:03  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Հակառակորդի կողմից առաջնային գծի տարբեր ուղղություններում նկատվող զինված կուտակումներն ու ակտիվ տեղաշարժը շարունակվում է:
Այդ մասին լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց ՀՀ ՊՆ մամլո խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը՝ հավելելով, որ ադրբեջանական զորքերի տեղաշարժը կուտակումների փոփոխությունները, ըստ էության, մշտական են ու վերջին օրերին շեշտակի փոփոխություն չեն կրել:
Արծրուն Հովհաննիսյանի խոսքով՝ ամենակարևորն այն է, որ պաշտպանության բանակը, իր բոլոր հետախուզական միջոցներով, ֆիքսում է և տեղեկություններ է տալիս, ոչինչ աննկատ չի, հակառակորդի գործողությունները տեսանելի և ընկալելի են:
Ակտիվ մարտական գործողությունների փուլից հետո պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները համապատասխան աստիճանի են բերվել ու անակնկալության գործոնն այս պահին նվազեցվել է:

Перемещения азербайджанских ВС на линии соприкосновения с НКР не проходят незамеченными – Арцрун Ованнисян 05/03/2016   14:36  |  Карабахский конфликт
Скопление и активные перемещения азербайджанских ВС по разным направлениям передовой линии продолжаются. Об этом заявил на встрече с журналистами во вторник пресс-секретарь министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян.Скопление и активные перемещения азербайджанских ВС замечены на передовой - Минобороны НКРОн добавил, что эти передвижения постоянно происходят и в последние дни не претерпели резких изменений.
По словам Арцруна Ованнисяна, Армия обороны с помощью всех разведсредств фиксирует их и передает данные. “Ничто не остается незамеченным, действия противника заметны и распознаваемы”, - добавил он.