Հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտվել է հրաձգային զինատեսակներից 05/02/2016   09:01  |  Ղարաբաղյան հակամարտություն
Մայիսի 1-ի լույս 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը հիմնականում խախտվել է հրաձգային զինատեսակներից: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը ցուցաբերել են զսպվածություն և պատասխան գործողությունների դիմել միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:
15:14 28/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄատաղիսի հրթիռակոծման տեսանյութը
09:53 28/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱդրբեջանական կողմը հայ-ադրբեջանական պետական սահմանագոտու ուղղությամբ դարձյալ խախտել է հրադադարը

ВС Азербайджана обстреливали ночью позиции Армии обороны Карабаха из стрелкового оружия – Минобороны НКР 05/02/2016   09:47  |  Лента новостей
В ночь с 1-го на 2 мая на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил противник нарушал договоренность о прекращении огня, ведя обстрел, в основном, из стрелкового оружия, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
"Передовые подразделения Армии обороны проявляли сдержанность и прибегали к ответным действиям только в случае крайней необходимости", - говорится в сообщении.