Ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկված նախահարձակ գործողության արդյունքում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող 04/21/2016   10:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Չնայած ադրբեջանա-ղարաբաղյան զինված դիմակայության գոտում ապրիլի 5-ի ժամը 12:00-ի դրությամբ կողմերի միջև ձեռքբերված կրակի դադարեցման վերաբերյալ պայմանավորվածության, հակառակորդը պարբերաբար շարունակում է իր սադրիչ գործողություններով ապակայունացնել իրավիճակը, որոնք հաճախ բերում են մահվան ելքով դեպքերի:
ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայության հաղորդմամբ՝ այսօր՝ ժամը 06:30-ի սահմաններում, հակամարտ զորքերի շփման գծի հյուսիսային (Թալիշ) ուղղությամբ ադրբեջանական զինուժի կողմից ձեռնարկված նախահարձակ գործողության արդյունքում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 1984թ. ծնված Մարատ Ռաֆայելի Դանիելյանը:
ԼՂՀ պաշտպանության նախարարությունը տեղեկացնում է, որ առաջնային գծում տիրող իրավիճակի սրման ողջ պատասխանատվությունն ընկնում է ադրբեջանական կողմի վրա:

Военнослужащий Армии обороны НКР погиб при обстреле с азербайджанской стороны 04/21/2016   10:56  |  Лента новостей
Военнослужащий Армии обороны НКР погиб в результате обстрела с азербайджанской стороны, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
"Примерно в 06:30 21 апреля на северном направлении линии соприкосновения (Талыш) в результате предпринятых азербайджанскими ВС наступательных действий смертельное огнестрельное ранение получил 32-летний военнослужащий Армии обороны НКР Марат Рафаэлович Даниелян”, - говорится в сообщении.
Министерство обороны НКР разделяет тяжелую горечь утраты и выражает поддержку членам семьи, родным и сослуживцам погибшего военнослужащего.
В сообщении также отмечается, что, несмотря на  достигнутые между сторонами договоренности о прекращении огня с 12:00 5 апреля, противник периодически продолжает дестабилизировать ситуацию своими провокационными действиями, которые приводит к инцидентам со смертельным исходом.
Оборонное ведомство НКР заявляет, что вся ответственность за обострение ситуации на передовой ложится на азербайджанскую сторону.