Մարդու իրավունքների պաշտպանը Լևոն Հայրապետյանի հարցով դիմել է ՌԴ մարդու իրավունքների հանձնակատարի աշխատակազմ 04/20/2016   17:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ մարդու իրավունքների պաշտպան Արման Թաթոյանը պաշտոնապես դիմել է Ռուսաստանի Դաշնության մարդու իրավունքների հանձնակատարի աշխատակազմ՝ Լեւոն Հայրապետյանի առողջությունը վտանգող պայմանների վերացման եւ անհրաժեշտ բժշկական օգնության տրամադրման հարցով: Այս մասին հայտնում է Մարդու իրավունքների պաշտպանի աշխատակազմը:
Պաշտպանն իր մտահոգությունն է հայտնել Լեւոն Հայրապետյանին գերբնակեցված խուց տեղափոխելու կապակցությամբ՝ նշելով, որ վերջինս ամենօրյա բժշկական օգնության եւ հսկողության կարիք ունի, եւ դա կարող է լուրջ սպառնալիք լինել Լ. Հայրապետյանի առողջության եւ կյանքի համար:
Արման Թաթոյանը խնդրել է ձեռնարկել անհրաժեշտ միջոցներ Լեւոն Հայրապետյանին բժշկական օգնություն ցուցաբերելու եւ վերջինիս առողջությանը վտանգող պայմանների վերացման ուղղությամբ:
14:11 20/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԲաց նամակ Սերժ Սարգսյանին՝ Լավրովի հետ Լևոն Հայրապետյանի հարցը քննարկելու վերաբերյալ
19:52 18/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱպրիլի 19-ին Երևանում տեղի կունենա բողոքի երթ՝ ի պաշտպանություն Լևոն Հայրապետյանի
21:26 14/04/2016  |  Միջազգային լրահոսԳործարար Լևոն Հայրապետյանը դատապարտվել է 4 տարվա ազատազրկման
16:25 12/04/2016  |  Քրեական խրոնիկոնՊետմեղադրանքի կողմը խնդրում է Լևոն Հայրապետյանին ազատազրկել 7 տարի ժամկետով
23:09 16/09/2015  |  Միջազգային լրահոսԼևոն Հայրապետյանի նկատմամբ խափանման միջոց է ընտրվել չհեռանալու ստորագրությունը
13:16 06/09/2015  |  ՄարզականԼևոն Հայրապետյանը մկանային վնասվածքի պատճառով չի մասնակցի Հայաստան-Դանիա հանդիպմանը
13:37 01/09/2015  |  Միջազգային լրահոսԳործարար Լևոն Հայրապետյանին նոր` կաշառքի մեղադրանք է առաջադրվել
14:37 25/05/2015  |  Միջազգային լրահոսԳործարար Լևոն Հայրապետյանի գործի նախաքննությունն ավարտվել է. Նա կմնա տնային կալանքի տակ
16:13 01/10/2014  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Անդրեասյանի միջնորդությամբ՝ Ռուսաստանի Օմբուդսմենը զբաղվում է Լևոն Հայրապետյանի խնդրով

Омбудсмен Армении обратился по вопросу Левона Айрапетяна в аппарат Уполномоченного по правам человека в РФ 04/20/2016   18:19  |  Лента новостей
Омбудсмен Армении Арман Татоян направил официальное обращение в аппарат Уполномоченного по правам человека в Российской Федерации по вопросу предпринимателя и мецената Левона Айрапетяна, приговоренного московским судом к 4 годам колонии.
Как сообщает пресс-служба Защитника прав человека Армении, Арман Татоян выразил обеспокоенность в связи с переводом Левона Айрапетяна в чрезмерно перезаселенную тюремную камеру, что представляет серьезную угрозу здоровью и жизни Айрапетян.
Он отметил, что Айрапетян нуждается в ежедневной медпомощи и врачебном контроле.
Арман Татоян попросил предпринять необходимые меры для оказания Левону Айрапетяну медицинской помощи и устранения условий, угрожающих его жизни и здоровью.
Напомним, на днях замоскворецкий суд Москвы приговорил предпринимателя Левона Айрапетяна к 4 годам заключения в колонии общего режима, признав его виновным в мошенничестве на $700 тысяч.
Левон Айрапетян отвергает предъявленные ему обвинения.
Ранее сообщалось, что Левон Айрапетян 15 апреля в Бутырской тюрьме Москвы был помещен в камеру, где заключенные спят по очереди.
14:53 20/04/2016  |  Лента новостей Президента Армении попросили обсудить с Лавровым изменение наказания Левону Айрапетяну