Գագիկ Խաչատրյանին և նրա եղբորորդուն վերաբերող ձայնագրությունը կքննվի ավելի վաղ հարուցված ու քննվող գործի շրջանակներում. ՀՀ դատախազություն 04/18/2016   15:25  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
«Մի խումբ մաքսային աշխատակիցների» անունից Ֆինանսների նախարար Գագիկ Խաչատրյանի ու նրա եղբորորդու վերաբերյալ  ՀՀ նախագահին ու  ԶԼՄ-ներին ուղղված բաց նամակի ձայնագրությունը կքննվի Ազգային անվտանգության ծառայությունում նախկինում հարուցված և քննվող  ՊԵԿ-ում չարաշահումների վերաբերյալ գործի շրջանակում:
Այս մասին «Փաստինֆո»-ի լրագրողին հայտնեցին ՀՀ գլխավոր դատախազության հանրային կապերի բաժնից:
Հիշեցնենք, որ համացանցում էր հայտնվել ձայնագրություն, որում ընդհանրական կերպով՝ «մի խումբ մաքսային աշխատակիցների» անունից, մասնավորապես, հայտնվում էր, որ «Գ.Խաչատրյանը մաքսային ոլորտի ողջ վերահսկողությունը տվել է իր եղբորորդուն, ներքին անվտանգության պետ Կարեն Խաչատրյանին, ով իր համախոհների հետ միասին  Մաքսային ծառայությունում ստեղծել էր մի հանցավոր խումբ և նրանց հետ միասին օգտագործելով իրենց պաշտոնական դիրքը ու հնարավորությունները, յուրաքանչյուր ամիս գրպանել է տասնյակ միլիոնավոր դոլարների հասնող գումարներ, որոնք ըստ էության պետք է մուտքագրվեին պետբյուջե»:

Аудиозапись о главе Минфина Армении и его племяннике будет рассмотрена в рамках дела о злоупотреблениях в КГД - Генпрокуратура 04/18/2016   15:57  |  Актуальная тема
Расследование по аудиозаписи о министре финансов Армении и его племяннике, адресованному президенту и СМИ от имени группы сотрудников Таможенной службы", будет проводиться в рамках ранее возбужденного в Службе национальной безопасности РА дела о злоупотребления в Комитете по государственным доходам. Об этом корреспонденту “ФактИнфо” сообщили в отделе по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Армении.
Напомним, ранее в Сети появилось аудиозапись, в которой от имени "группы сотрудников Таможенной службы", в частности, сообщается, что “Г. Хачатрян отдал всю таможенную сферу под контроль племянника – начальника отдела внутренней безопасности Карена Хачатряна, который вместе со своими сторонниками создал в Таможенной службе преступную группу и, заодно с ними пользуясь своими возможностями и должностным положением, ежемесячно прикарманивал средства, достигающие десятков миллионов долларов, которые, по сути дела, должны были поступить в госбюджет”.