Ռոբերտ Քոչարյանի առանձնատան ուղղությամբ նռնակը նետվել է ավտոմեքենայի միջից.պարզվել է ավտոմեքենայի մակնիշը 04/16/2016   12:40  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նախօրեին ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի առանձնատան վրա նռնակ նետելու փաստի առթիվ քննությունը կատարում է ՀՀ քննչական կոմիտեն: Այս մասին «Փաստինֆո»-ի թղթակցին հայտնեցին ՀՀ ոստիկանության հասարակայնության հետ կապերի ու լրատվության վարչությունից:
Քննչական կոմիտեից էլ մենք տեղեկացանք, որ ահազանգը ստանալուն պես քննչական-օպերատիվ խումբն անմիջապես մեկնել է դեպքի վայր, քննչական անհետաձգելի գործողություններ են կատարվել՝ պարզելու դեպքի հանգամանքները:
Նախնական տվյալներով, նախօրեին՝ ապրիլի 15-ին, ժամը 18.25-ի սահմաններում, երկրորդ նախագահի առանձնատան բակի գլխավոր մուտքի ուղղությամբ նետվել է ուսումնական նռնակ:
Պարզվել է նաև, որ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձը նռնակը նետել է ավտոմեքենայի միջից, որի մակնիշն ու գույնը եւս պարզվել է։
ՀՀ քննչական կոմիտեի ՀԿԳ քննության գլխավոր վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ, կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, հարցաքննվել են մի շարք վկաներ:
Ներկայումս շարունակվում է ակտիվ քննչական և օպերատիվ-որոնողական միջոցառումների իրականացումը՝ առերևույթ հանցագործություն կատարած անձին հայտնաբերելու ուղղությամբ:
16:19 18/11/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյան. Ղարաբաղյան կարգավորման բանալին Մոսկվայում ու Վաշինգտոնում չէ

Установлены некоторые обстоятельства нападения на особняк экс-президента Армении 04/16/2016   13:07  |  Актуальная тема
Расследование проводится по факту вчерашнего нападения на особняк второго президента Армении Роберта Кочаряна. Об этом “ФактИнфо” сообщили в пресс-службе Полиции РА.
Как проинформировали в Следственном комитете республики, после получения сигнала на место происшествия немедленно выехала оперативно-следственная группа. Проводятся неотложные следственные действия по установлению обстоятельств инцидента.
По предварительным данным, накануне, 15 апреля, примерно в 18:25 неизвестный  бросил учебную гранату в сторону дома экс-президента.
Выяснилось, что предполагаемый преступник бросил гранату из автомобиля, марка и цвет машины установлены.
Главным управлением по расследованию особо важных дел Следственного комитета РА возбуждено уголовное дело, произведен осмотр места происшествия, допрошены ряд свидетелей.
В настоящее время продолжают активно проводиться следственные и оперативно-розыскные мероприятия, направленные на установление предполагаемого преступника.