Քննարկվել են Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրին վերաբերող հարցեր 04/16/2016   16:21  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր տեղի է ունեցել Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի, Քաղաքային կայուն զարգացման ներդրումային և Հյուսիսային միջանցքի արդիականացման ծրագրերի կառավարման խորհրդի հերթական նիստը: Այս մասին տեղեկացնում է Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Նիստում քննարկվել են Հյուսիս-հարավ ճանապարհային միջանցքի ներդրումային ծրագրի Տրանշերի շրջանակում իրականացվող աշխատանքների ընթացքը և հետագա քայլերը, ինչպես նաև մի շարք այլ հարցեր:

В правительстве Армении обсудили инвестиционную программу по строительству транспортного коридора “Север-Юг” 04/16/2016 17:22 | Лента новостей
В правительстве Армении в субботу состоялось очередное заседание Совета управления инвестиционными программами транспортного коридора “Север-Юг”, устойчивого городского развития и модернизации Северного коридора, сообщает пресс-служба армянского правительства.
В ходе заседания, которое вел премьер-министр Армении Овик Абраамян, обсуждались ход проводимых в рамках инвестиционной программы транспортного коридора “Север-Юг” работ, дальнейшие шаги, а также ряд других вопросов.
Премьер-министр Армении Овик Абрамян дал соответствующие поручения в связи с обсуждаемыми вопросами.