ԵԽԽՎ ապրիլյան նստաշրջանում ՀՀ պատվիրակները կբարձրացնեն նաև ԼՂ-ն բանակցային կողմ դարձնելու հարցը. «Հրապարակ» 04/15/2016   09:01  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ի տեղեկացմամբ՝ ապրիլի 18-22-ի ԵԽԽՎ ապրիլյան նստաշրջանում ՀՀ պատվիրակները կբարձրացնեն նաև ԼՂ-ն բանակցային կողմ դարձնելու հարցը, որը 4-օրյա պատերազմից հետո հրամայական է դարձել։
Երեկ Արցախի խորհրդարանի արտաքին հարաբերությունների հանձնաժողովի նախագահ Արզիկ Մխիթարյանը լրատվամիջոցին տեղեկացրել Է, որ ՀՀ Աժ պատգամավորների՝ Ստեփանակերտ այցի ընթացքում քննարկվել Է նաև այդ հարցը։
«Մենք այդ խնդիրը քննարկել ենք ՀՀ մեր գործընկերների հետ, որպեսզի Եվրոպայի խորհրդարանական վեհաժողովում հնչեցվի ԼՂ-ն բանակցությունների կողմ դարձնելու անհրաժեշտությունը, ինչքանով դա կստացվի, Կլինի, թե ոչ՝ կտեսնենք առաջիկայում»։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հրապարակ» օրաթերթի՝ 15.04.16թ. համարում:
11:53 13/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանն էլ կարող է փոխզիջում չցանկանալ կացնով սպանություն կատարած Ռամիլ Սաֆարովին ազգային հերոս դարձրած երկրի հետ. եվրոպատգամավոր
11:08 13/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԼՂ հակամարտությունը չունի ռազմական լուծում. Ֆեդերիկա Մոգերինի
11:00 13/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԼայնածավալ հակամարտությունը որևէ ﬔկի շահերից չի բխում և ոչ ﬕ տեղ չտանող ճանապարհ է. Մոգերինիի զեկույցը ԼՂ հարցով
10:44 13/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՉաջակցել Հայաստանին ու Ղարաբաղին, նշանակում է աջակցել բոլշևիկյան «բաժանիր, որ տիրես» սկզբունքին. չեխ եվրապատգամավոր

Вопрос участия Нагорного Карабаха в переговорном процессе будет поднят на апрельской сессии ПАСЕ – “Грапарак” 04/15/2016   09:58  |  Пресса
На апрельской сессии ПАСЕ, которая пройдет 18-22 апреля, армянская делегация планирует поднять вопрос участия Нагорно-Карабахской Республики в переговорном процессе по урегулированию карабахского конфликта. Вопрос вновь обрел актуальность после "четырехдневной войны" в Карабахе, пишет газета "Грапарак".
Вчера глава комиссии парламента НКР по внешним сношениям Арзик Мхитарян сообщила изданию, что депутаты НС Армении в ходе визита в Степанакерт обсуждали и этот вопрос.
"Мы обсудили этот вопрос с нашими коллегами из Армении для того, чтобы в ПАСЕ был поднят вопрос о необходимости участия Нагорного Карабаха в качестве стороны переговоров. Насколько этот получится - покажет время", - сказала она.