ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժան ՀՀ Նախագահի հետ առանձնազրույցում զեկուցել է ընթացիկ քայլերը 04/15/2016   15:30  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ Նախագահ, Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության (ՀԱՊԿ) հավաքական անվտանգության խորհրդի նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր ընդունել է ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժային, ՀԱՊԿ միացյալ շտաբի պետ, գեներալ-գնդապետ Անատոլի Սիդորովին և ՀԱՊԿ անդամ պետությունների` Ռուսաստանի, Բելառուսի, Ղազախստանի, Ղրղզստանի, Տաջիկստանի զինված ուժերի գլխավոր շտաբերի պատվիրակությունների ղեկավարներին, ովքեր Հայաստան են ժամանել այսօր կայանալիք ՀԱՊԿ ռազմական կոմիտեի ութերորդ նիստին մասնակցելու նպատակով: Այս մասին հայտնում է ՀՀ Նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության և տեղեկատվության միջոցների հետ կապերի վարչությունը:
Հանդիպման մասնակիցները ՀՀ Նախագահին ներկայացրել են Ռազմական կոմիտեի նիստի օրակարգում ներառված հարցերն ու վերջիններիս արդիականությունը ՀԱՊԿ ռազմական բաղադրիչի ամրապնդման գործում։ Մտքեր են փոխանակվել Միացյալ շտաբի գործունեության արդյունավետության բարձրացման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների մասին:
Անդրադարձ է եղել Կազմակերպության հավաքական անվտանգության կովկասյան տարածաշրջանում անվտանգության ու կայունության ապահովմանը վերաբերող հարցերի, մասնավորապես՝ վերջին օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական շփման գծում Ադրբեջանի կողմից սանձազերծած ռազմական գործողությունների հետևանքով ստեղծված իրավիճակին:
Հանդիպման ավարտին տեղի է ունեցել Նախագահ Սերժ Սարգսյանի և ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղար Նիկոլայ Բորդյուժայի առանձնազրույցը, որի ժամանակ ՀԱՊԿ գլխավոր քարտուղարը ՀՀ Նախագահին զեկուցել է Կազմակերպության ընթացիկ քայլերի մասին: Քննարկվել է Կազմակերպությունում Հայաստանի Հանրապետության նախագահության շրջանին առնչվող հարցեր:
19:10 14/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում կկայանա ՀԱՊԿ-ի Ռազմական կոմիտեի նիստը
19:51 27/01/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանը և Նիկոլայ Բորդյուժան քննարկել են ՀԱՊԿ առջև ծառացած արդիական հարցեր
13:21 21/12/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԷդվարդ Նալբանդյանի նախագահությամբ կայացավ ՀԱՊԿ արտգործնախարարների խորհրդի նիստը
15:45 03/10/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկել են վերջին օրերին հայ-ադրբեջանական պետական սահմանին և ղարաբաղա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծում հրադադարի խախտման հետևանքով առաջացած իրավիճակը
19:00 23/07/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՍերժ Սարգսյանն ու Նիկոլայ Բորդյուժան անդրադարձել են ՀԱՊԿ-ում Հայաստանի առաջիկա նախագահությանն առնչվող հարցերին

Президент Армении обсудил с военачальниками стран ОДКБ ситуацию в зоне карабахского конфликта 04/15/2016   15:48  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян в пятницу обсудил с генсеком ОДКБ Николаем Бордюжей и начальниками Генштабов ВС стран-членов Организации ситуацию в Нагорном Карабахе, сообщает пресс-служба главы государства.
Стороны обсудили вопросы обеспечения безопасности и стабильности в кавказском регионе коллективной безопасности, в частности ситуацию, сложившуюся в последние дни в результате развязанных Азербайджаном военных действий на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских силСостоялся обмен мнениями относительно проводимых работ по повышению эффективности деятельности Объединенного штаба.
На встрече присутствовали начальник Объединенного штаба ОДКБ генерал-полковник Анатолий Сидоров, начальники ГШ ВС РФ, Белоруссии, Казахстана, Киргизии, Таджикистана прибывшие в Ереван для участия в 8-м заседании Военного комитета ОДКБ.
Участники встречи представили повестку проходящего в Армении заседания Военного комитета ОДКБ, актуальность обсуждаемых вопросов в деле укрепления военной составляющей Организации.
Под занавес встречи состоялась беседа Сержа Саргсяна и Николая Бордюжи с глазу на глаз, в ходе которой генсек ОДКБ доложил о текущей работе Организации. Обсуждались также вопросы, касающиеся председательства Армении в Организации.
09:41 15/04/2016  |  Актуальная темаСейран Оганян: Армянская сторона располагает видами вооружений, о которых в Азербайджане не могут и мечтать