Հակառակորդն օգտագործել է նաև անօդաչու թռչող սարքեր.ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները անհրաժեշտության դեպքում դիմել համապատասխան քայլերի 04/12/2016   09:00  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ապրիլի 11-ի լույս 12-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հիմնականում պահպանվել է կողմերի միջև ձեռքբերված կրակի դադարեցման պայմանավորվածությունը: Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Որոշ հատվածներում արձանագրվել են տարբեր տրամաչափի զենքերի ու ականանետերի կիրառման դեպքեր:
Մասնավորապես մարտագծի հյուսիսարևելյան (Մարտակերտ) և հարավարևելյան (Հադրութ) ուղղություններով հակառակորդը 82 մմ-ոց (3 արկ), 60 մմ-ոց (4 արկ)   ականանետից և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից (17 արկ) կրակ է բացել հայկական դիրքերի վրա:
Գիշերվա ընթացքում ադրբեջանական կողմը հարավային, արևելյան և հյուսիսային ուղղություններում` հետախուզական նպատակով օգտագործել է նաև անօդաչու թռչող սարքեր:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ուշադիր հետևել են հակառակորդի գործողություններին և անհրաժեշտության դեպքում դիմել համապատասխան քայլերի:
Իրադրությունն այս պահի դրությամբ հանգիստ է:
21:56 11/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԵս ողջունում եմ Կոմանդոսի առաջարկը. Լիբանանի բանակի գեներալ Նարեկ Աբրահամյան
21:07 11/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱրձանագրվել է ադրբեջանական զորքերի տեղաշարժ. ԼՂՀ ՊԲ-ն ուշադիր հետևում է ռազմաճակատային զարգացումներին

ВС Азербайджана обстреляли армянские позиции из минометов и использовали БПЛА в разведцелях – Минобороны НКР 04/12/2016   09:33  |  Лента новостей
11 апреля и в ночь на 12 апреля на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил в целом соблюдались достигнутые между сторонами договоренности о прекращении огня, сообщает пресс-служба Министерства обороны НКР.
На некоторых участках были зафиксированы случаи применения оружия различных калибров и минометов.
В частности, на северо-восточном(Мартакерт) и юго-восточном (Гадрут) направлениях линии фронта противник открыл огонь по  армянским позициям из 82-мм(3 снаряда) и 60-мм минометов (4 снаряда) и гранатомета АГС-17(17 снарядов).В течение ночи азербайджанская сторона на южном, восточном и северном направлениях в разведывательных целях использовала также беспилотный летательный аппарат.
“Дислоцирующиеся на передовой подразделения Армии обороны внимательно следили за действиями противника и при необходимости прибегали к соответствующим шагам. На данный момент обстановка спокойная”, - отмечается в сообщении.