Քննարկվել են Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծված լայնածավալ գործողությունների հետ կապված մի շարք հարցեր 04/11/2016   13:17  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Նախագահ Բակո Սահակյանն այսօր ընդունել է Սոցինտերնի փոխատենապետ, ՀՅԴ Բյուրոյի նախկին անդամ Մարիո Նալբանդյանին:
Հանդիպմանը, որին մասնակցում էր ՀՅԴ Արցախի կենտրոնական կոմիտեի ներկայացուցիչ Դավիթ Իշխանյանը, քննարկվել են վերջերս Ադրբեջանի կողմից Արցախի Հանրապետության դեմ սանձազերծված լայնածավալ գործողությունների հետ կապված մի շարք հարցեր:
Ինչպես տեղեկանում ենք Արցախի Հանրապետությա ն նախագահի պաշտոնական կայք էջից՝ երկրի ղեկավարը կարևորել է Ադրբեջանի ագրեսիվ քաղաքականութան մասին միջազգային տարբեր հարթակներում ճշմարտացի տեղեկատվության ներկայացումը` ընդգծելով, որ այն մեծապես կնպաստի հետագայում նման գործողությունների կանխարգելմանն ու դատապարտմանը:
Նախագահը բարձր է գնահատել այս պատասխանատու ժամանակահատվածում Սփյուռքի կողմից Արցախին ցուցաբերած բազմակողմանի աջակցությունը` արժևորելով այն քաղաքական և հոգեբանական տեսանկյուններից:
11:48 11/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԷդուարդ Շարմազանով. Ադրբեջանի ղեկավարությունը ձեռնարկում է միջազգային սկզբունքներին հակասող գործողություններ
11:38 11/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱդրբեջանցի հատուկջոկատայինները. զգուշացում՝ առկա են սպանվածների կադրեր (տեսանյութ). Hetq
09:31 11/04/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱԱդրբեջանն այս գիշեր հայ-ադրբեջանական սահմանագոտում 17 անգամ կրակահերթ է արձակել
08:57 11/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկ զինծառայողի ճակատագիր դեռեւս անհայտ է
22:23 10/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ24 տարի առաջ Ղարաբաղի Մարաղա գյուղը վերածվեց ավերակների. պատմությունը կկրկնվի, եթե մենք ինքներս չկարողանանք մեզ պաշտպանել
18:52 10/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԿոմանդոսը կոչ է անում աշխարհասփյուռ հայ գեներալներին և ռազմական փորձագետներին հավաքվել Երևանում՝ հայության առաջ ծառացած խնդիրների լուծումները գտնելու նպատակով

Президент НКР отметил важность представления миру объективной информации об агрессивной политике Азербайджана 04/11/2016   14:00  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян в понедельник принял вице-президента Социнтерна, бывшего члена Бюро АРФ «Дашнакцуцюн» Марио Налбандяна.
Как передает пресс-служба президента НКР, на встрече, в которой принял участие представитель Центрального комитета АРФ «Дашнакцутюн» Арцаха Давид Ишханян, был обсужден ряд вопросов, связанных с широкомасштабными действиями, развернутыми на днях Азербайджаном против Республики Арцах.
Глава государства отметил важность представления объективной информации об агрессивной политике Азербайджана на различных международных площадках, подчеркнув, что это окажет значительное содействие предотвращению и осуждению подобных действий в будущем.
Президент дал высокую оценку всесторонней поддержке Арцаха, оказанной Диаспорой в нынешний ответственный момент, отметив ее важность с политической и психологической точек зрения.