Այս պահին ՀՀ Նախագահը հանդիպում է ԵԱՀԿ անդամ երկրների դեսպանների հետ 04/04/2016   14:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Այս պահին ՀՀ Նախագահը հանդիպում է ԵԱՀԿ անդամ երկրների դեսպանների հետ։ Այս մասին Թվիթերում գրառել է ՀՀ Նախագահի մամուլի քարտուղարի օգնական Նարեկ Նիկողոսյանը։
«Փաստինֆո»-ն արդեն տեղեկացրել է, որ  ապրիլի 1-ից 2-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական ուժերի շփման գծի ողջ երկայնքով հակառակորդի  ձեռնարկել է  ակտիվ հարձակողական գործողություններ` կիրառելով տանկեր, հրետանի և օդուժ: Ադրբեջանական զինուժը գնդակոծում է նաեւ հայկական գյուղերը, որի հետեւանքով տուժել են քաղաքացիական անձինք` երեխաներ, որոնցից մեկը մահացել է, մեծ վնասներ են պատճառվել խաղաղ բնակավայրերի շինություններին, այդ թվում` դպրոցներին, գյուղացիների տներին, ենթակառուցվածքներին: Ադրբեջանի ռազմական ակտիվ գործողությունները շարունակվել են նաեւ ապրիլի 3-ին:
ԼՂՀ պաշտպանության բանակի ստորաբաժանումները ձեռնարկել եւ իրականացնում են համարժեք գործողություններ: Վերջին երկու օրվա մարտական գործողությունների արդյունքում ԼՂՀ ՊԲ ստորաբաժանումների ձեռնարկած սանձահարման գործողությունների հետեւանքով հակառակորդը զգալի կորուստներ է կրել: Պաշտոնական հաղորդագրությունների համաձայն` ոչնչացվել է հակառակորդի 16 տանկ, 7-ից ավել այլ զրահատեխնիկա, 3 անօդաչու թռչող սարք, երկու ուղղաթիռ:
Ապրիլի 2-ի տվյալներով ադրբեջանցիների զոհերի թիվն անցնում է 200-ը: Նույն օրվա դրությամբ` Ղարաբաղի զինված ուժերն ունեցել է 18 զոհ, եւս 35-ը` վիրավորվել:
12:58 04/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՄԻՊ. Խաղաղ բնակիչների իրավունքների և կյանքի նկատմամբ դաժանության ամենաբարձր աստիճանի հասնող զանգվածային ոտնձգությունները չեն կարող հանդուրժելի լինել
12:31 04/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱԺ-ն մեկ րոպե լռությամբ հարգեց զոհվածների հիշատակը. ներկայացվեց համատեղ ընդունված հայտարարությունը
12:13 04/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ Ադրբեջանական ստորաբաժանումը շրջափակման մեջ է ընկել՝ ունենալով կենդանի ուժի և զրահատեխնիկայի կորուստներ
11:52 04/04/2016  |  ԼՐԱՀՈՍ ԱՊՀ-ում ակնկալում են, որ Լեռնային Ղարաբաղում արյունահեղությունը կդադարեցվի

Президент Армении в эти минуты проводит встречу с послами стран ОБСЕ 04/04/2016   14:11  |  Лента новостей
Президент Армении Серж Саргсян в эти минуты проводит встречу с послами стран-членов ОБСЕ. Об этом сообщил помощник пресс-секретаря главы армянского государства Нарек Никогосян в своем микроблоге в Twitter.
Ранее сообщалось, что в ходе развернувшихся за два дня боев были уничтожены почти два десятка танков, более 5 единиц иной бронетехники, в том числе, 1 БМП, три беспилотника, система “Град”, одна единица инженерной техники, два вертолета противника. По данным на 2 апреля, потери азербайджанской армии в живой силе уже превысили 200 человек. Армянская сторона потеряла 18 человек убитыми и 35 ранеными.
Минобороны НКР также сообщило, что сегодня Азербайджан впервые применил также тяжелую огнеметную систему(ТОС).В результате использования противником указанной системы карабахская сторона не понесла потерь. В том же направлении противник использовал два ударных беспилотных летательных аппарата, еще один – на юго-восточном направлении. Выпущенные из них ракеты не достигли цели и не нанесли какого-либо ущерба. Силы ПВО Армии обороны НКР уничтожили все три беспилотника противника.
11:34 04/04/2016  |  Актуальная темаТела 10 армянских военнослужащих, погибших в боях за Родину, доставлены в Ереван
11:20 04/04/2016  |  Лента новостей Ожесточенные бои продолжаются: карабахские силы нанесли противнику значительные потери в живой силе и военной технике
10:40 04/04/2016  |  Лента новостейФото дня: Армянские священники взяли в руки оружие, чтобы встать на защиту Родины