Ադրբեջանական կողմը հերթական ապատեղեկատվությունն է տարածել 03/17/2016   10:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
Մարտի 16-ին և լույս 17-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդը, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակել է ավելի քան 400 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունը:
Հատկանշական է, որ ադրբեջանական կողմը, որը անընդհատ հանդես է գալիս հակամարտ զորքերի շփման գոտում իրադրությունն ապակայունացնող նախահարձակ գործողություններով, շարունակում է ապատեղեկատվություն տարածել առ այն, թե իբր երեկ հայկական ստորաբաժանումները պաշտպանության բնագծի հյուսիսարևելյան ուղղությամբ գնդակոծել են Թափկարակոյունլու բնակավայրը՝ թիրախ ընտրելով տներն ու գյուղի դպրոցը:
ՊԲ մամուլի ծառայությունն իրազեկում է, որ ադրբեջանական քարոզչամեքենայի կողմից տարածված լուրը ոչ այլ ինչ է, քան իրավիճակն արհեստականորեն սրելուն ուղղված հերթական սադրիչ ապատեղեկատվություն:
ՊԲ առաջապահ ստորաբաժանումները ոչ միայն ձեռնպահ են մնում խաղաղ բնակավայրերն ու օբյեկտները հարվածի տակ առնելու գործողություններից, այլև հակառակորդի դիրքերի ուղղությամբ կանխարգելիչ քայլերի են դիմում միայն խիստ անհրաժեշտության դեպքում:

Минобороны НКР опровергло очередную ложь азербайджанского агитпропа 03/17/2016 11:28 | Лента новостей
Азербайджанская сторона 16-го марта и в ночь на 17-е марта произвела по позициям Армии обороны НКР более 400 выстрелов из стрелкового оружия различных калибров, сообщает пресс-служба Министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР в основном воздерживались от ответных действий, продолжая уверенно нести боевое дежурство”, - говорится в сообщении.
“Примечательно, что азербайджанская сторона, которая перманентно прибегает к дестабилизирующим ситуацию агрессивным действиям, продолжает распространять дезинформацию. Накануне, в частности, появилось сообщение, что якобы карабахские ВС обстреляли село Тапкаракоюнлу к северо-востоку от линии разграничения. Пресс-служба Армии обороны НКР сообщает, что распространенное азербайджанским агитпропом дезинформация не что иное, как очередная провокация, нацеленная на искусственное обострение ситуации.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР не только воздерживаются от действий, которые могут поставить под удар мирные населенные пункты и объекты, но и прибегают к упреждающим мерам лишь в случае крайней необходимости”, - отмечается в сообщении.