Կառավարությունում տեղի է ունեցել Հարկային օրենսգրքի նախագծի շուրջ հերթական խորհրդակցությունը 03/15/2016   16:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի գլխավորությամբ կառավարությունում այսօր շարունակվել են ՀՀ հարկային օրենսգրքի նախագծի շուրջ քննարկումները՝ շահագրգիռ պետական մարմինների ներկայացուցիչների մասնակցությամբ: Այս մասին տեղեկանում ենք Կառավարության լրատվական ծառայությունը:
Մասնավորապես, քննարկվել և ամփոփվել են ըստ հարկատեսակների, ինչպես նաև հարկային վարչարարության մեխանիզմների վերաբերյալ առաջարկվող փոփոխությունները, դրանց առնչությամբ շահագրգիռ գերատեսչությունների առաջարկություններն ու կարծիքները:
Վարչապետ Աբրահամյանը հանձնարարել է շարունակել լրացուցիչ ուսումնասիրության ենթակա հարցերի շուրջ քննարկումը և արդյունքները ներկայացնել կառավարություն:

В правительстве Армении продолжаются обсуждения вокруг проекта нового Налогового кодекса 03/15/2016   16:45  |  Лента новостей
В правительстве Армении сегодня продолжились обсуждения вокруг проекта Налогового кодекса Армении, сообщает пресс-служба кабмина.
Совещание с участием представителей заинтересованных государственных органов проходило под председательством премьер-министра Армении Овика Абраамяна.
Участники встречи обсудили  виды налогообложения, предлагаемые изменения касаемо механизмов налогового администрирования, предложения и мнения заинтересованных ведомств относительно них.
Премьер-министр поручил продолжить обсуждения подлежащих дополнительному изучению вопросов и представить итоги переговоров правительству.