Իշխան Զաքարյանը դեմ է Քուվեյթում դեսպան նշանակվելուն, իսկ ՎՊ նախագահ նշանակվելու է Վաչե Գաբրիելյանը. «Հայկական Ժամանակ» 03/11/2016   09:13  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ներիշխանական խոհանոցում թեժ է: Թերթը գրել էր, որ իշխանության ամենավերին օղակներում քննարկվում է Վերահսկիչ պալատի նախագահ Իշխան Զաքարյանին Քուվեյթում Հայաստանի դեսպան նշանակելու հարցը։
Նույն աղբյուրները հայտում են, որ Զաքարյանը կտրականապես դեմ է Քուվեյթ տեղափոխվելուն և մասնավոր քննարկումների ժամանակ ասել է, թե դիմում կգրի ու կմնա Հայաստանում։
Մեզ հայտնի դարձավ, որ հիմա էլ քննարկվում է Օդեսայում ՀՀ հյուպատոս Գեորգի Մուրադյանին Քուվեյթում ՀՀ դեսպան նշանակելու հարցը։ Վերջինս, ի դեպ, վարչապետ Հովիկ Աբրահամյանի թիմի ներկայացուցիչ է համարվում և հասցրել է հյուպատոս աշխատելու շրջանում մի քանի սկանդալային պատմությունների մեջ ընկնել։
«Իսկ Քուվեյթում ՀՀ դեսպան Ֆադեյ Չարչօղլյանը, ամենայն հավանականությամբ, դեսպան կնշանակվի Հունաստանում։ Այս պահին կարծես թե միանշանակ է, որ Վերահսկիչ պալատի նախագահի պաշտոնում նշանակվելու է Միջազգային տնտեսական ինտեգրման և բարեփոխումների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը։ ՎՊ-ն, սակայն, կկոչվի Հաշվեքննիչ պալատ և կունենա բոլորովին այլ ֆունկցիաներ»,- գրում է թերթը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հայկական Ժամանակ» օրաթերթի՝ 11.03.16թ. համարում:
12:49 03/12/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՎերահսկիչ պալատը պետք է շարունակի մնալ կանխարգելիչ օղակ. Իշխան Զաքարյան
09:35 01/10/2015  |  ՄամուլԴարձյալ խոսվում է՝ ՎՊ նախագահ Իշխան Զաքարյանի պաշտոնանկության մասին. «Ժողովուրդ»
09:23 23/07/2015  |  ՄամուլԴժգոհություններ՝ Վերահսկիչ պալատի և ՎՊ նախագահ Իշխան Զաքարյանի գործունեությունից. «Հայկական ժամանակ»

"Айкакан жаманак”: Ваче Габриелян может сменить Ишхана Закаряна на посту главы Контрольной палаты 03/11/2016   10:19  |  Пресса
В высших звеньях  власти обсуждается вопрос назначения председателя Контрольной палаты Ишхана Закаряна послом Армении в Кувейте, пишет газета "Айакакан жаманак” со ссылкой на неназванные источники.
Согласно тем же источникам, Закарян категорически против переезда в Кувейт и в частных беседах сказал, что напишет заявление и останется в Армении.
Изданию стало известно, что в настоящее время обсуждается вопрос о назначении послом в Кувейте консула Армении в Одессе Георгия Мурадяна.
“Он, кстати, считается представителем команды премьер-министра Овика Абраамяна и в бытность свою консулом уже успел угодить в несколько скандальных историй", - отмечается в публикации.
Как отмечает газета, нынешний посол Армении в Кувейте Фадей Чарчоглян, по всей вероятности, будет назначен послом в Греции.
"На данный момент, вроде очевидно, что на должность председателя Контрольной палаты будет назначен министр международной экономической интеграции и реформ Ваче Габриелян. А Контрольная палата, однако, будет называться Счетной палатой и будет наделена абсолютно иными функциями", - пишет издание.