Կադրային փոփոխություններ Վերահսկիչ պալատում 07/13/2013   15:44  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Վերահսկիչ պալատի նախագահ Իշխան Զաքարյանի հրամանով ՀՀ ՎՊ աշխատակազմի ղեկավար Հարություն Յավրյանն ազատվել է զբաղեցրած պաշտոնից: ՎՊ նախագահի մեկ այլ հրամանով Հ. Յավրյանը նշանակվել է ՎՊ նախագահի օգնական:
Ինչպես «Փաստինֆո»-ին հայտնեցին ՀՀ ՎՊ լրատվական ծառայությունից, ՀՀ ՎՊ նախագահը նաև հրաման է ստորագրել, համաձայն որի ՀՀ ՎՊ աշխատակազմի ղեկավար  է նշանակել պալատի 4-րդ վարչության պետ Արտավազդ Ներսիսյանին` ազատելով նրան վարչության պետի պաշտոնից:
ՎՊ նախագահի մեկ այլ հրամանով` 4-րդ վարչության պետ է նշանակվել նույն վարչության պետի տեղակալ Տիգրան Հովհաննիսյանը:

Кадровые перестановки в Контрольной палате Армении 07/13/2013 16:07 | Актуальная тема
Указом председателя Контрольной палаты Армении Ишхана Закаряна руководитель аппарата КП Арутюн Яврян освобожден с занимаемой должности. Еще одним указом главы КП А. Яврян назначен на должность помощника председателя Контрольной палаты РА.
Как сообщили ИА “ФактИнфо” в пресс-службе КП РА, председатель Контрольной палаты также подписал указ, согласно которому руководителем аппарата КП назначен начальник четвертого управления Артавазд Нерсисян.
Еще одним указом главы КП начальником четвертого управления назначен заместитель того же управления Тигран Ованнисян.