Ողբերգական ավտովթարի դեպքով ավտոմեքենայի մեջ եղել են 3 եղբայրներ, որոնցից մեկը մահացել է 03/10/2016   12:45  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Մարտի 9-ին՝ ժամը 22։30-ի սահմաններում, Եղեգնաձոր-Երևան ավտոճանապարհի Տիգրանաշեն գյուղի հատվածում տեղի ունեցած ողբերգական ավտովթարի դեպքով հարուցվել է քրեական գործ:
Քննչական կոմիտեից հաստատեցին «Փաստինֆո»-ի այն տեղեկությունը, որ ավտոմեքենայում գտնվողները բոլորը պայմանագրային զինծառայողներ են, որոնցից 3-ը եղբայրներ են, ընդորում՝ նրանցից մեկը մահացել է:
Ռուսլան  Հարությունյանը մահացել է, իսկ Ռոման  և Արկադի Հարությունյանները մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են հիվանդանոց:
Ինչպես արդեն տեղեկացրել էինք, ավտոմեքենայի ղեկին եղել է Կարեն Կարապետյան, ով ևս տեղում մահացել է: Վթարի հետևանքով մահացած մյուս ուղևորը Վահան Ղուկասյանն է:
Քննչական կոմիտեից նաև հայտնեցին, որ գործով նշանակվել են դատաբժշկական և դատաքիմիական փորձաքննություններ, կատարվում է նախաքննություն, ձեռնարկվում են համապատասխան միջոցառումներ՝ վթարի պատճառները պարզելու ուղղությամբ։

Уголовное дело возбуждено по факту ДТП, в котором погибли армянские военнослужащие 03/10/2016   13:06  |  Актуальная тема
Уголовное дело возбуждено по факту трагического ДТП, произошедшего накануне вечером на автотрассе Ехегнадзор-Ереван близ села Тигранашен.
Имеющуюся у “ФактИнфо” информацию подтвердили в Следственном комитете Армении. В ведомстве также проинформировали, что по данному делу назначены экспертизы, проводится предварительное расследование, предпринимаются соответствующие меры по выяснению причин ДТП.
Все находившиеся в салоне автомобиля были военнослужащими-контрактниками. Трое из них приходятся друг другу братьями, один из них – Руслан Арутюнян - скончался.
А двое других – Роман и Аркадий Арутюняны - с телесными повреждениями были госпитализированы в больницу.
Как уже сообщило “ФактИнфо”, автомобиль марки "Opel Vectra", за рулем автомобиля находился военнослужащий-контрактник Карен Карапетян, близ села Тигранашен съехал с проезжей части и скатился в ущелье.