Սերժ Սարգսյան. Այսօր մենք մեծարում ենք մեր կանանց` մեր ընտանիքների ջերմության և մեր հասարակության հասունության պահապաններին 03/08/2016   13:41  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանն ուղերձ է հղել՝ Կանանց տոնի կապակցությամբ:
Շնորհավորում եմ ձեզ Կանանց տոնի առթիվ: Վստահ եմ` այսօր ձնծաղիկներով թոռնիկների, շնորհավորական տողեր շարադրող աշակերտների ու ուսանողների, ամուր գրկող եղբայրների ու զավակների և անակնկալ մատուցող ամուսինների պակաս չենք ունենալու: Այսօր մենք մեծարում ենք մեր կանանց` մեր ընտանիքների ջերմության և մեր հասարակության հասունության պահապաններին:
Այժմ մեր երկրում կանայք շատ ավելի մեծ դեր ունեն, քան ունեցել են երբևէ: Սահմանադրական բարեփոխումների գործընթացն այս միտումն ավելի է խորացնելու ժամանակի ընթացքում, ինչի հիմքերն արդեն իսկ դրված են: Կանանց ավելացող դերակատարությունը Հայաստանում իր հերթին շարունակաբար ամրացնելու է խաղաղ համակեցության, արդար աշխատանքի և ստեղծարարության այն ուղղորդիչները, որոնք մենք իսկապես առաջնային ենք համարում:
Կրկին շնորհավորում եմ մեր կանանց, դուստրերին ու մայրերին գարնանային գեղեցիկ տոնի կապակցությամբ: Թող արևոտ այս օրը լույս և հաջողություններ բերի բոլորի ընտանիքներին:
12:30 08/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանյան անակնկալ «Զվարթնոց» օդանավակայանում մարտի 8-ի առթիվ
12:24 08/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԱնգնահատելի է կանանց դերը մեր հայրենիքի, հայ ընտանիքի կայացման ու ամրապնդման, մատաղ սերնդի դաստիարակության, կրթության և ազգապահպանության գործում. ՀՀ վարչապետ
11:58 08/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՇնորհավոր Մարտի 8
11:35 08/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՀուսադրում են այն մարդիկ, ովքեր առաջնորդվում են հաստատուն գաղափարով, թե կանանց զորացումը կարող է նպաստել հասարակության առաջընթացին. Բան Կի-մուն
11:20 08/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍԺամանակակից մարտահրավերների պայմաններում գնալով ավելի ու ավելի է մեծանում կանանց դերը մեր երկրի, հասարակական կյանքի բոլոր բնագավառներում. Տարոն Մարգարյան
09:49 08/03/2016  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՆախագահ Բակո Սահակյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Արցախի կանանց Մարտի 8-ի առթիվ

Серж Саргсян: Сегодня у женщин в Армении гораздо более важная роль, чем когда-либо прежде 03/08/2016   14:14  |  Актуальная тема
Президент Армении Серж Саргсян направил во вторник поздравительное послание по случаю Международного женского дня, сообщает пресс-служба главы государства:
Поздравив соотечественниц, президент Армении выразил уверенность в том, что сегодня они не будут знать недостатка в подснежниках, которые им подарят внуки, сюрпризах, которые преподнесут им мужья.
“Сегодня мы чтим наших женщин – хранительниц семейного тепла и зрелости нашего общества”, – отметил Серж Саргсян.
По его словам, сегодня у женщин в нашей стране гораздо более важная роль, чем когда-либо прежде.
“Процесс конституционных реформ со временем еще больше углубит эту тенденцию, основы для которой уже заложены. Возрастающая роль женщин в Армении в свою очередь последовательно укрепит ориентиры мирного сосуществования, справедливого труда и созидания, которые мы действительно считаем приоритетными”, – сказал глава государства.
“Вновь поздравляю наших жен, дочерей и матерей с этим прекрасным весенним праздником. Пусть этот солнечный день принесет свет и удачу вашим семьям”, – отметил президент в своем послании.
10:54 08/03/2013  |  Международные новостиПан Ги Мун: “Мы будем добиваться преследования за преступления против женщин”