Ո՞վ կլինի Իշխան Զաքարյանի տեղակալ . «Հրապարակ» 03/04/2016   09:07  |  Մամուլ
«Հրապարակ»-ը գրում է, որ Լևոն Յոլյանի՝ Էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարար նշանակվելուց հետո նրա պաշտոնը Վերահսկիչ պալատում թափուր է մնացել։
Եվ, ի նչպես թերթն է մեկնաբանում, Իշխան Զաքարյանի տեղակալ դառնալու հավակնորդների պակաս չի զգացվում։
Լրատվամիջոցի տեղեկություններով՝ գլխավոր հավակնորդը ՎՊ անդամ Սոնա Ղարիբյանն է։
«Վերջինս թեև ինժեներ-էլեկտրամեխանիկ Է և ավարտել Է ՀՊՃՀ-ն, սակայն հաջող կարիերա է արել՝ էլեկտրամոնտաժողից դառնալով հաշվապահ, ապա հայտնվելով Կենտրոնական բանկում՝ բաժնի պետի պաշտոնում։ Հետո տևական ժամանակ աշխատել է ՀՀ ֆինանսների նախարարությունում՝ որպես ֆինանսական վերահսկողության տեսչության պետ, որտեղ ավելի քան 600 մլն. դրամի խախտում Է հայտնաբերել հարկայինում՝ սկիզբ դնելով ֆինանսների նախարարություն-ՊԵԿ հակամարտությանը։ 2015թ. փետրվարին ՀՀԿ-ական Սոնա Ղարիբյանը ՎՊ խորհրդի անդամ Է դարձել»,- գրում է թերթը։
Հոդվածն ամբողջությամբ կարող եք կարդալ «Հրապարակ» օրաթերթի՝ 04.03.16թ. համարում:
13:49 01/03/2016  |  ԼՐԱՀՈՍՆորանշանակ նախարար Լևոն Յոլյանը «այս պահի դրությամբ պրակտիկորեն բիզնես չունի». 1In.am (Տեսանյութ)
09:22 27/02/2016  |  ՄամուլԼևոն Յոլյանի՝ էներգետիկայի և բնական պաշարների նախարա՞ր. «Ժողովուրդ»
09:13 26/02/2016  |  ՄամուլՎՊ նախագահի տեղակալ Լևոն Յոլյանը կրկին ցանկանում Է էներգետիկայի նախարար դառնալ. «Հայկական Ժամանակ»
17:43 07/12/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՄեկնարկել են եվրոպական և արաբական երկրների բարձրագույն վերահսկիչ մարմինների 5-րդ համատեղ գագաթնաժողովի աշխատանքները
11:51 02/12/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԽորհրդակցություն Վերահսկիչ պալատում
09:14 02/12/2015  |  ՄամուլՎերահսկիչ պալատի տարեկան ծրագիրը հաստատվեց . «Ժամանակ»
13:31 01/06/2014  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՊետությանը մատակարարված ապրանքները խանութում ավելի էժան են
18:19 13/12/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ Նախագահի հրամանագրով՝ Լ.Յոլյանը նշանակվել է ՎՊ նախագահի տեղակալ
19:41 01/07/2013  |  ԼՐԱՀՈՍՎՊ-ն հակադարձում ՀՀ Ջրային տնտեսության պետական կոմիտեի նախագահի հայտարարությանը

“Грапарак”: Кому достанется кресло заместителя Ишхана Закаряна? 03/04/2016 10:31 | Пресса
Пост заместителя председателя Контрольной палаты остается вакантным после назначения Левона Йоляна министром энергетики и природных ресурсов, и пишет газета "Грапарак".
Как отмечает издание, недостатка в кандидатах на должность заместителя Ишхана Закаряна нет.
По информации газеты, основным кандидатом на этот пост является член КП Сона Гарибян.
“Сона Гарибян, окончив ГИУА по специальности инженер-электромеханик, сделала успешную карьеру. В разные годы она работала в Центральном банке в качестве руководителя одного из отделов и Министерстве финансов, где на посту начальника инспекции по финансовому контролю выявила в налоговой службе нарушение на сумму более 600 млн. драмов, тем самым положив начало противостоянию между Минфином и Комитетом по госдоходам. В феврале 2015 года представитель РПА Сона Гарибян стала членом Совета КП”, - говорится в публикации.