Խոսրով Հարությունյանի որդին նշանակվելու է արտաքին գործերի փոխնախարար. «Հայկական Ժամանակ» 02/26/2016   09:17  |  Մամուլ
«Հայկական Ժամանակ»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ նախկին վարչապետ, Աժ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Խոսրով Հարությունյանի որդին՝ Ռոբերտ Հարությունյանը, որը մինչև վերջերս ԵՏՄ կոլեգիայի անդամ նախարար էր, նշանակվելու է արտաքին գործերի փոխնախարար։
Լրատվամիջոցը հիշեցնում է. «Փետրվարի 19-ին Սերժ Սարգսյանը ՀՀ դիվանագիտական կորպուսի ներկայացուցիչների հետ հանդիպմանը հայտարարել էր, թե որոշում է կայացրել և մոտ ժամանակներս ՀՀ ԱԳՆ-ում կունենանք նախարարի տեղակալ, որը հատուկ զբաղվելու է արտաքին տնտեսական խնդիրներով»։

“Айкакан жаманак”. Сын Хосрова Арутюняна может быть назначен заместителем главы МИД Армении 02/26/2016   11:25  |  Пресса
Сын бывшего премьер-министра Армении, депутата парламентской фракции правящей Республиканской партии Армении Хосрова Арутюняна – Роберт Арутюнян, который до недавнего времени был членом коллегии (министром) ЕАЭС, – будет назначен замминистра иностранных дел, пишет газета “Айкакан жаманак” со ссылкой на свои источники
Издание напоминает, что 19 февраля Серж Саргсян на встрече с представителями дипкорупса Армении заявил о том, что принял решение и в ближайшее время во внешнеполитическом ведомстве появится заместитель министра, который будет специально заниматься вопросами внешней экономики”, - пишет газета.