Նիկոլ Փաշինյանը «կողմ» է քվեարկելու Արման Թաթոյանին 02/22/2016   17:35  |  ԼՐԱՀՈՍ
Նախկին երկու ՄԻՊ-երը կարողացել են հերքել դրածոյի, կամակատարի պիտակը: Այս մասին այսօր ԱԺ ամբիոնից հայտարարեց ՀԱԿ պատգամավոր Նիկոլ Փաշինյանը` հեվելելով, որ դա իրեն թույլ է տալիս մտածել, որ Հայաստանում մարդու իրավունքների պաշտպանի ինստիտուտը կայանում է:
«Եվ ես որոշել էի կողմ քվեարկել և այսօր էլ համոզվեցի, որ կողմ եմ քվեարկելու Արման Թաթոյանի թեկնածությանը»,- ասաց ընդդիմադիր պատգամավորը` իր որոշումը մեկնաբանելով որպես պոստ ֆակտում վստահության քվե Հայաստանում մարդու իրավունքների պաշտպանության ինստիտուտին:
«Սա ավանսով վստահության քվե է»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը` խոստանալով ամեն ինչով աջակցել նոր պաշտպանին, եթե վերջինը կունենա իր աջակցության կարիքն ու կդիմի իրեն այդ հարցով:

Никол Пашинян поддержит кандидатуру Армана Татояна на пост Омбудсмена Армении 02/22/2016   18:13  |  Лента новостей
Депутат от фракции оппозиционного “Армянского национального конгресса” Никол Пашинян собирается голосовать за кандидатa в Омбудсмены Армении Армана Татояна.
“Я решил проголосовать “за” и сегодня убедился, что проголосую за кандидатуру Армана Татояна”, - заявил оппозиционный депутат, назвав свое решение пост-фактумным вотумом доверия Институту защиты прав человека.
“Это аванс”, - сказал Никол Пашинян, пообещав поддерживать нового Омбудсмена во всем, в чем сможет, если последний будет нуждаться в его помощи и обратиться за ней к нему.