Բակո Սահակյանն ընդունել է Գալուստ Սահակյանի գլխավորած ՀՀ Ազգային ժողովի պատվիրակությանը 02/11/2016   19:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը փետրվարի 11-ին ընդունել է Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի պատվիրակությանը` խորհրդարանի նախագահ Գալուստ Սահակյանի գլխավորությամբ:
Ինչպես տեղեկանում ենք Արցախի Նախագահի պաշտոնական կայքից, հանդիպմանը քննարկվել են հայկական երկու հանրապետությունների խորհրդարանների միջեւ կապերի խորացմանն ու զարգացմանը վերաբերող հարցեր:
Նախագահ Սահակյանը գոհունակությամբ նշել է, որ ՀՀ եւ ԼՂՀ խորհրդարանների միջեւ փոխգործակցությունը գտնվում է բարձր մակարդակի վրա՝ հույս հայտնելով, որ արձանագրված դրական դինամիկան կպահպանվի նաեւ ապագայում:

Бако Саакян и Галуст Саакян обсудили вопросы развития сотрудничества между парламентами НКР и Армении 02/11/2016   20:34  |  Лента новостей
Президент Нагорно-Карабахской Республики Бако Саакян 11 февраля принял делегацию Национального собрания Республики Армения во главе с председателем парламента Галустом Саакяном. Об этом сообщает Главное информационное управление аппарата президента НКР
На встрече были обсуждены вопросы, касающиеся углубления и развития связей между законодательными органами двух армянских республик.
Президент Саакян с удовлетворением отметил, что взаимодействие парламентов РА и НКР находится на высоком уровне, выразив надежду, что положительная динамика сохранится и в будущем.