«Մամուլը մոտ է պատմական պահին». Արմեն Աշոտյանն իր պաշտոնանկության մասին. Ազատություն 02/10/2016   13:58  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Կրթության և գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը «Ազատություն» ռադիոկայանին տված հարցազրույցում չի բացառել իր հնարավոր պաշտոնանկությունը` ասելով, որ «մամուլը մոտ է պատմական պահին»։
«Ազատություն». - Պարոն Աշոտյան, բոլոր թերթերը, մամուլը երկվանից և այսօր առավոտյան տեղեկացնում են, որ որոշում է կայացվել՝ կրթության և գիտության նախարարի պաշտոնը տրվելու է Հայ հեղափոխական դաշնակցությանը (ՀՅԴ) և Դուք երեկվանից այլևս նախարար չեք։ Իրականությանը մո՞տ են այս տեղեկությունները։
Արմեն Աշոտյան. - Ես չեմ բացառում, որ հայկական մամուլը մոտ է այն պատմական պահին, և վերջապես, ինձ հետ կապված աշխատանքային կանխատեսումների մի մասը կարող է իրականություն դառնալ։
«Ազատություն». - Այսինքն՝ դուք այլևս նախարար չեք լինի և կզբաղեցնեք ա՞յլ պաշտոն։
Արմեն Աշոտյան. - Ես ասացի, որ չեմ բացառում, որ հայկական մամուլը մոտ է այդ պատմական պահին, որ մասամբ ճիշտ գուշակություններ կարող է անել նաև իմ աշխատանքային գործունեության հետ կապված։
«Ազատություն». - Բայց Դուք պատրա՞ստ եք թողնել այդ պաշտոնը։
Արմեն Աշոտյան. - Իհարկե, ես միշտ պատրաստ եմ թողնել այն պաշտոնները, որոնց նշանակումը պայմանավորված է քաղաքական գործընթացներով, բայց աշխատել եմ և աշխատում եմ պաշտոնավարման առաջին օրվանից մինչև պաշտոնավարմանս վերջին օրը։

Армен Ашотян не исключил своей скорой отставки с поста главы Минобрнауки Армении 02/10/2016   16:07  |  Актуальная тема
Министр образования и науки Армении Армен Ашотян не исключил своей скорой отставки.
«Я не исключаю, что армянская пресса близка к историческому моменту, и, наконец-таки, часть предсказаний, связанных с моей работой, может стать действительностью», - заявил Армен Ашотян в беседе с армянской службой радиостанции “Свобода”(“Азатутюн”).
Ашотян не стал раскрывать подробностей, отметив, что всегда готов покинуть пост, назначение на который происходит, исходя из политических процессов.
Как сообщила ранее газета "Айкакан жаманак”, в кругах Республиканской партии Армении муссируются слухи, что пост министра образования и науки в четвертый раз достанется Левону Мкртчяну, а действующий министр Армен Ашотян, согласно источникам издания, будет либо назначен послом, либо займет пост секретаря Совета национальной безопасности, который остается вакантным с апреля 2014 года, когда Артур Багдасарян подал в отставку.