Փակ է Վարդենյաց լեռնանցքը և Սոթք-Քարվաճառ, Լանջառ-Լուսաշող ավտոճանապարհները 02/08/2016   10:16  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 8-ի ժամը 10.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Փակ է Վարդենյաց լեռնանցքը և Սոթք-Քարվաճառ, Լանջառ-Լուսաշող ավտոճանապարհները:
Դժվարանցանելի են Վայք-Գորիս, Սիսիան-Գորիս, Ապարան-Սպիտակ, Ալագյազ-Արթիկ, Ալավերդի-Վանաձոր, Ուրասար-Կաթնաղբյուր, Կապուտան-Հատիս-Զովաշեն, Զառ-Սևաբերդ, Եղվարդ-Նոր Գեղի, Սևան-Մարտունի-Վարդենիս-Ճամբարակ և Թալինի, Ապարանի, Արագածի տարածաշրջանների միջհամայնքային ավտոճանապարհները, Դիլիջանի և Տիգրանաշենի (Մ-2) ոլորանները:
Արագածոտնի, Սյունիքի, Կոտայքի, Արարատի, Գեղարքունիքի մարզերում, Վայոց ձորի մարզի Եղեգնաձոր, Տավուշի մարզի Դիլիջան, Լոռու մարզի Սպիտակ, Վանաձոր, Ստեփանավան քաղաքներում առկա են տեղումներ ձյան տեսքով: Վայոց ձորի մարզի Սարավան գյուղի հատվածում  և Եղեգնաձոր քաղաքում բուք է:

Некоторые автотрассы в Армении и Военно-Грузинская дорога закрыты для проезда транспорта 02/08/2016 10:38 | Информационная платформа
Автомагистрали в Армении по состоянию на 10:00 8 февраля в основном открыты для проезда автотранспорта, сообщает министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям республики.
Закрыты для движения транспорта автотрасса Берд – Чамбарак, Ланджар – Лусашох и перевал Варденяц.
Затруднено движение по трассам Вайк – Горис, Апаран – Спитак, Алагяз – Артик, Алаверди – Ванадзор, Урасар – Катнахбюр, Капутан – Атис – Зовашен, Зар – Севаберд, Егвард – Нор Гехи, Севан – Мартуни – Варденис – Чамбарак и проселочным дорогам в Талинском, Апаранском и Арагацском районах и Тигранашенскому и Дилижанскому серпантинам.
Осадки в виде снега наблюдаются в Арагацотнской, Сюникской, Котайкской, Араратской, Гегаркуникской областях, в городах Ехегнадзор, Дилижан, Спитак, Ванадзор, Степанаван. Метель метет в селе Сараван и городе Ехегнадзор.