Կան փակ ճանապարհներ 02/02/2016   14:36  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ տարածքային կառավարման և արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ փետրվարի 2-ի ժամը 14.00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում ավտոճանապարհները հիմնականում անցանելի են:
Փակ են Բերդ-Ճամբարակ, Ալագյազից Մելիքգյուղ տանող ավտոճանապարհները, ինչպես նաև Լոռու մարզի Կաթնաղբյուր-Ուրասար, Տաշիր-Պրիվոլնոյե, Ստեփանավան-Արմանիս ավտոճանապարհները և Հարթագյուղ-Խնկոյան-Լուսաղբյուր միջհամայնքային ավտոճանապարհը: Սյունիքի մարզի Գորիս-Սիսիան ավտոճանապարհը երթևեկելի է միակողմանի:
Արագածոտնի, Կոտայքի, Շիրակի մարզերում և Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակ քաղաքում տեղում է ձյուն: Արագածոտնի մարզի Ալագյազից Մելիքգյուղ տանող ավտոճանապարհին և Սյունիքի մարզի Գորիս-Սիսիան ավտոճանապարհին ձնաբուք է:

Некоторые автомагистрали в Армении по-прежнему закрыты из-за непогоды 02/02/2016   15:32  |  Информационная платформа
Автомагистрали в Армении по состоянию на 14:00 2 февраля в основном открыты для проезда автотранспорта, сообщает министерство территориального управления и по чрезвычайным ситуациям республики.
Закрыты для проезда транспорта автотрассы Берд-Чамбарак, дороги, ведущие из Алагяза в Меликгюх, а также автомагистрали Катнахбюр-Урасар, Ташир-Привольное, Степанаван-Арманис и проселочная дорога Артагюх-Хнкоян-Лусахбюр.
Снег идет в Котайкской и Ширакской областях, а также в городе Чамбарак в Гегаркуникской области. Метель наблюдается на дороге, ведущей из Алагяза в Меликгюх, и на трассе Горис-Сисиан.
Движение на 8-9 километре автотрассы Арени-Хачик в Вайоцдзорской области перекрыто в одном направлении из-за проводимых там работ по расчистке дороги.