ՀՀ հանրային ռադիոյի տնօրենի թափուր պաշտոնում կնշանակվի Արման Սաղաթելյանը. «Ժողովուրդ» 01/21/2016   09:15  |  Մամուլ
«Ժողովուրդ»-ի տեղեկություններով՝ ՀՀ հանրային ռադիոյի տնօրենի թափուր պաշտոնում կնշանակվի Արման Սաղաթելյանը։
Թերթի ասելով, ըստ լուրերի՝ Սաղաթելյանի նշանակման քաղաքական որոշումն արդեն կայացված է, և նա այս օրերին զբաղված է նոր պաշտոնի հետ կապված տեխնիկական խնդիրների լուծմամբ։
Ենթադրվում է, որ Հանրային ռադիոյի նոր տնօրենի նշանակման մասին կհայտարարվի փետրվարի սկզբին։
«Հիշեցնենք, որ Հանրային ռադիոյի տնօրենի պաշտոնը թափուր է նախկին տնօրենի՝ Արմեն Ամիրյաևի՝ անցած տարվա դեկտեմբերի 8-ին ներկայացրած հրաժարականից հետո։ Վերջինս հետագայում նշանակվեց Հայաստանի հանրային հեռուստառադիոընկերության խորհրդի անդամի պաշտոնում։ Նշենք նաև, որ Արման Սաղաթելյանը Սերժ Սարգսյանի մամուլի քարտուղարի պաշտոնից հրաժարվեց անցած տարվա հուլիսի 18-ին»,-գրում է թերթը։

«Жоховурд»: На пост директора Общественного радио Армении будет назначен Арман Сагателян 01/21/2016   10:15  |  Пресса
Бывший пресс-секретарь президента Армении Сержа Саргсяна - Арман Сагателян - будет назначен На вакантную должность директора Общественного радио, пишет газета “Жоговурд”.
По сведения издания, политическое решение о назначении Сагателяна уже принято, и в эти дни он занят техническими вопросами, связанными с новым постом. Предполагается, что о назначении нового директора Общественного радио будет объявлено в начале февраля.
Газета напоминает, что должность директора Общественного радио Армении стала вакантной после того, как 8 декабря прошлого года Армен Амирян подал заявление об отставке с поста директора. Амирян впоследствии был назначен членом Совета Общественной телерадиокомпании Армении.