Քանաքեռում օրեր առաջ սպանության գործով մեղադրանք է առաջադրվել և կալանվորվել 42-ամյա կին 01/15/2016   12:48  |  Քրեական խրոնիկոն
Երևան քաղաքի բնակիչ Աշոտ Օվոյանի սպանության դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի  Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում քննվող քրեական գործով մեղադրանք է առաջադրվել 1974թ. ծնված Արաքսյա Սուքիասյանին։
Քննիչը հունվարի 15-ին միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
Ա.Օվոյանի դին հայտնաբերվել է 2016 թվականի հունվարի 11-ին` իր բնակարանում` կտրած-ծակած վնասվածքով։
Դեպքի առթիվ ՀՀ քննչական կոմիտեի Քանաքեռ-Զեյթուն վարչական շրջանի քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի հատկանիշներով։
Ձեռնարկված քննչական և դատավարական այլ միջոցառումների արդյունքում պարզվել է, որ Ա.Օվոյանին կյանքի համար վտանգավոր մարմնական վնասվածքները պատճառել է նրա տանը հյուրընկալված, 1974թ. ծնված մի կին՝ Ա.Սուքիասյանը։
Նախնական քննության տվյալներով՝ կենցաղային հարցերի շուրջ, այն է՝ կնոջ ծանոթին Ա.Օվոյանի կողմից իր տանից  նախորդ օրը դուրս հանելու շուրջ ծագած վիճաբանության ժամանակ, կինը խոհանոցային դանակով հարվածներ է հասցրել տանտիրոջ մարմնի տարբեր հատվածներին՝ պատճառելով կյանքի համար վտանգավոր մարմնական վնասվածքներ, որոնց հետևանքով Ա.Օվոյանը մահացել է։

42-летней женщине предъявлено обвинение по делу об убийстве мужчины в ереванском районе Канакер - СК 01/15/2016   13:38  |  Криминальная хроника
42-летней женщине предъявлено обвинение  по делу об  убийстве жителя Еревана Ашота Овояна в столичном округе Канакер-Зейтун, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Согласно сообщению, 15 января следователь подал в суд ходатайство о применении в отношении нее меры пресечения в виде заключения под стражу, которое было удовлетворено.
Тело В. Овояна с колото-резаной раной было обнаружено 11 января 2016 года в его квартире.
По данному факту следственным отделом по административному району Канакер-Зейтун Следственного комитета РА было заведено уголовное дело по признакам статьи 104 (Убийство)Уголовного кодекса РА.
Как отмечается в сообщении, в результате предпринятых следственных и иных процессуальных мероприятий выяснилось, что опасные для жизни телесные повреждения А. Овояну нанесла некая женщина - А. Сукиасян 1974 года рождения, гостившая у него дома.
“По данным предварительного следствия,  во время бытовой почве ссоры из-за выдворения на Овояном из своего дома знакомого гостьи, женщина нанесла кухонным ножом хозяину дома удары по разным частям тела, причинив опасные для жизни телесные повреждения, от которых А. Овоян скончался. Предварительное расследование продолжается”, - говорится в сообщении.