ԱԱԾ-ն ներկայացնում է նոր մանրամասներ՝ Նորք-Մարաշում զինված խմբի գործից. ձերբակալվել է Գառնիկ Մարգարյանը 01/14/2016   11:43  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ԱԱԾ Մամուլի կենտրոնը հաղորդագրությամբ է հանդես եկել՝ Նորք-Մարաշում զինված հանցախմբի հայտնաբերման և այդ կապակցությամբ հարուցված քրեական գործի վերաբերյալ:
«Հայաստանի Հանրապետության ազգային անվտանգության ծառայության քննչական վարչության վարույթում քննվող թիվ 58216515 քրեական գործով, ՀՀ քրեական դատավարության օրենսգրքի  129-րդ  հոդվածով սահմանված կարգով, 14.01.2016 թ-ին  ձերբակալվել են՝ «Հայրենիք և պատիվ» կուսակցության նախագահ Գառնիկ Գևորգի Մարգարյանը և «Եղվարդի մարզակոշիկների ֆաբրիկա» ԲԲ ընկերության հիմնական բաժնետեր Վլադիմիր Փայլակի Առաքելյանը, որոնք կասկածվում են՝ Արթուր Վարդանյանի կողմից ստեղծված հանցավոր համագործակցությանը մասնակցելու,  կազմակերպված խմբի կազմում  զենք և ռազմամթերք իրացնելու, պահելու մեջ,  նախատեսված՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի   223-րդ հոդվածի 2-րդ մասով  և 235-րդ հոդվածի  3-րդ մասով:
Վերոհիշյալ անձանց բնակարաններում  և «Եղվարդի մարզակոշիկների ֆաբրիկա» ԲԲ ընկերությունում  իրականացվել են խուզարկություններ, ձեռնարկվում են բոլոր անհրաժեշտ միջոցառումները՝ գործի լրիվությունը, բազմակողմանիությունը  և օբյեկտիվությունն ապահովելու համար:

СНБ Армении сообщила о задержании еще двоих человек по делу об обезвреженной в Ереване вооруженной группе 01/14/2016   12:06  |  Криминальная хроника
Еще два человека задержаны по делу об обезвреженной в ноябре прошлого года в ереванском районе Норк-Мараш вооруженной группе, сообщает пресс-центр Службы национальной безопасности Армении.
Как отмечается в сообщении, по расследуемому в производстве следственного управления СНБ Армении уголовному делу 14 января с.г. по подозрению в участии в созданном Артуром Варданяном преступном сообществе, сбыте и хранении оружия и боеприпасов в составе организованной группы, задержаны председатель партии “Родина и честь” Гарник Геворкович Маргарян и основной акционер ОАО “Егвардская фабрика спортивной обуви” Владимир Пайлакович Аракелян.
“В квартирах вышеуказанных лиц и в компании ОАО “Егвардская фабрика спортивной обуви” были проведены обыски, предпринимаются все необходимые мероприятия для обеспечения полного, объективного и всестороннего расследования дела. Предварительное расследование продолжается”, - говорится в сообщении.