Հաստատվել է Երևան քաղաքի զարգացման 2016թ. ծրագիրը 12/23/2015   16:28  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի ավագանու հերթական նիստում, որը վարել է  քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանը, քննարկվել և քվեարկությամբ հաստատվել է Երևան քաղաքի  զարգացման 2016թ.ծրագիրը, որը, ինչպես նշել է հարցը ներկայացնող Երևանի քաղաքապետարանի աշխատակազմի զարգացման և ներդրումային ծրագրերի վարչության պետ Արմեն Հարությունյանը, կազմվել է հիմք ընդունելով  Երևանի զարգացման 2014-2017թթ. քառամյա ծրագրի գերակայությունները և առկա հիմնախնդիրները։  Այս մասին տեղեկացնում է Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունը:
Ծրագրում որպես առաջնահերթություն դիտարկվել  է  մայրաքաղաքում բարեկարգ  և  հարմարավետ  միջավայրի ապահովումը ինչպես  Երևանի  բնակիչների,  այնպես  էլ մայրաքաղաքի  հյուրերի  համար:
Այս համատեքստում կարևորվել է մասնավորապես  հանգստի  գոտիների  ստեղծումը,  կանաչ  տարածքների  պահպանումն  ու ավելացումը,  շենքերի  և  բակային տարածքների  բարեկարգումը,  ժամանակակից  չափանիշներին համապատասխան  արտաքին  ձևավորումը,  հարմարավետ  և  անվտանգ  տեղաշարժի ապահովումը։
15:30 20/07/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՄենք չենք կարող ամեն տարի ասֆալտապատման մեծ ծավալի աշխատանքներ նախաձեռնել. Տարոն Մարգարյան
14:46 18/07/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՍարյան փողոց - Մաշտոցի պողոտայի հատվածում գտնվող այգին երեւանցիներին կներկայանա նոր տեսքով
13:44 27/04/2015  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԱպրիլի 28-ից մինչև այս տարեվերջ երթևեկության համար կփակվի Արտաշատի խճուղին
16:11 16/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԲացվել է արևմտահայ բանաստեղծ Սիամանթոյի կիսանդրին
15:38 04/04/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԾիծեռնակաբերդի հուշահամալիրի հարակից տարածքում իրականացվում են բարեկարգման ու կանաչապատման աշխատանքներ
19:50 28/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԹատրոնի միջազգային օրվա առթիվ պարգևատրվել են Երևանի քաղաքապետի Ոսկե մեդալով
17:24 20/03/2015  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿԴպրոցներում գարնանային արձակուրդները մեկ շաբաթով երկարացվել են
17:17 20/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՄայրաքաղաքի 19 բարեգործական ճաշարաններում տաք սնունդ են ստանում շուրջ 2400 շահառուներ
16:58 06/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍՈւղեսրահում ծխելու համար վարորդը տուգանվել է, իսկ անվայել պահվածքի համար՝ խիստ նկատողության արժանացել
16:19 03/03/2015  |  ԼՐԱՀՈՍ2015թ. հունվարի-փետրվարին սոցիալական աջակցություն է ցուցաբերվել 21 անօթևանի

Совет старейшин утвердил программу развития Еревана на 2016 год 12/23/2015   17:41  |  Лента новостей
Программа развития Еревана на 2016 год утверждена на очередном заседании Совета старейшин Еревана в среду, сообщает пресс-служба столичной мэрии.
Как  отметил начальник управления развития и инвестиционных программ аппарата мэрии Еревана Армен Арутюнян, программа была составлена с учетом приоритетов и задач, заложенных в четырёхлетнюю программы развития на 2014-2017г.г.
В числе приоритетных задач рассматриваются работы по обеспечению комфортной и благоустроенной городской среды как для ереванцев, так и для гостей столицы.
В этом контексте особое значение придается, в частности, созданию зон отдыха, сохранению и расширению зеленых территорий, благоустройству зданий и дворовых площадок, внешнему оформлению в соответствии с современными стандартами, а также обеспечению удобного и безопасного передвижения.