ԻԻՀ 23 քաղաքացի արտահանձնվել է, ևս 9 դատապարտյալի արտահաձնման գործընթացը ընթացքի մեջ է 12/17/2015   15:14  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 17-ին քրեակատարողական վարչության պետ, գեներալ-մայոր Արթուր Օսիկյանն ընդունեց Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադի գլխավորած պատվիրակությանը:  Այս մասին հայտնում է ՀՀ ԱՆ ՔԿՎ հանրային կապերի բաժինը:
Ողջունելով հյուրերին՝ քրեակատարողական ծառայության պետը ներկայացրեց ՀՀ ԱՆ քրեակատարողական հիմնարկներում պահվող Իրանի Իսլամական Հանրապետության դատապարտված և կալանավորված անձանց պահման պայմանները, հավելելով, որ երկու երկների միջև ձեռք բերված պայմանավորվածության շրջանակներում 2015թ. ընթացքում ԻԻՀ 23 քաղաքացի արտահանձնվել է, իսկ ևս 9 դատապարտյալի  արտահաձնման գործընթացը ընթացքի մեջ է:
Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության դեսպան Սեյեդ Քազեմ Սաջադին շնորհակալություն հայտնեց ջերմ ընդունելության համար և նշեց, որ ակնկալում է երկու պետությունների քրեակատարողական ծառայությունների առավել սերտ համագործակցությունը:
Քրեակատարողական վարչության պետ Ա.Օսիկյանը հայտնեց, որ առաջիկայում հրավեր կուղարկի հարևան երկրի ծառայակիցներին` փորձի փոխանակման և էլ ավելի արդյունավետ համագործակցության նպատակով:

Армения в текущем году экстрадировала в Иран более 20 осужденных иранцев 12/17/2015   16:43  |  Лента новостей
23 осужденных гражданина ИРИ депортированы из Армении в Иран в текущем году, сообщил в четверг начальник Управления уголовно-исполнительных учреждений Министерства юстиции Армении генерал-майор Артур Осикян на встрече с послом Ирана Сейедом Каземом Саджади.
Передача заключенных состоялась в рамках договоренностей между Арменией и Ираном. Дела об экстрадиции еще 9 граждан Ирана находится на стадии рассмотрения.
Как сообщает пресс-служба ведомства, Артур Осикян рассказал послу Ирана об условиях содержания осужденных и арестованных граждан ИРИ в пенитенциарных учреждениях Армении.
Саджади поблагодарил за теплый прием и выразил надежду на более тесное сотрудничество между ведомствами двух стран.
Артур Оскикян сообщил о своем намерении обратиться к иранским коллегам с предложением об обмене опытом и более эффективном сотрудничестве.