Թիվ 26/29 ընտարտեղամասում հանձնաժողովի անդամը կոտրել է քվեատուփը. հարուցվել է քրեական գործ 12/12/2015   16:06  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ  քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է  քրեական գործ՝  թիվ 26/29 ընտարտեղամասում հանձնաժողովի աշխատանքները խոչընդոտելու դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2015թ. դեկտեմբերի 6-ին՝ ժամը 08։30-ի սահմաններում, ահազանգ է ստացվել  թիվ 26/29 ընտրատեղամասում ծառայություն իրականացնող ոստիկանից, որ  Քասախ գյուղում տեղակայված թիվ 26/29 ընտրատեղամասում վիճաբանություն է տեղի ունեցել, որի ժամանակ կոտրել են քվեատուփը։
Նյութերի նախապատրաստման ընթացքում պարզվել է, որ տեղամասային հանձնաժողովի անդամը, ենթադրելով, որ հանձնաժողովի նախագահի և մյուս անդամների կողմից կատարվում է ընտրախախտում, վրդովվել է դրանից, քվեատուփը հարվածել է գետնին և կոտրել այն, ինչի հետևանքով շուրջ 30 րոպե խոչընդոտվել է հանրաքվեի հանձնաժողովի աշխատանքը։
Նկատի ունենալով, որ նյութերում առկա են առերևույթ հանցագործության հատկանիշներ՝ Քննչական կոմիտեի Կոտայքի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 149-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։
Քրեական գործն ուղարկվել է ըստ քննչական ենթակայության՝ ՀՀ հատուկ քննչական ծառայություն։
09:05 12/12/2015  |  ՄամուլԷս անգամ «կարուսելն» իրեն բացարձակ չարդարացրեց, «կարուսելի» մասնակցի մոտ «ոչ» էր քվեարկված. «Հրապարակ»
19:03 11/12/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներՀարուցվել է քրեական գործ` Սպիտակ քաղաքի թիվ 29/25 ընտրատեղամասում մեկից ավելի անգամ քվեարկելու փորձ կատարելու դեպքի առթիվ
17:12 11/12/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներԲոլորի խնդիրն է ապահովել, որպեսզի մեր հետագա սերունդները երաշխավորված, անվտանգ ու հպարտ լինեն՝ ապրելով Հայաստանում. Գևորգ Կոստանյան
17:02 11/12/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներՀարուցվել է քրեական գործ՝ թիվ 11/03 ընտրատեղամասում մեկից ավելի անգամ քվեարկելու դեպքի առթիվ

Уголовное дело заведено по факту воспрепятствования работе комиссии на одном из участков в армянском Касахе 12/12/2015   17:01  |  Актуальная тема
Уголовное дело возбуждено по факту воспрепятствования работе комиссии в ходе голосования на референдуме на избирательном участке №26/29 в армянском селе Касах, сообщает пресс-служба Следственниого комитета Армении.
Дело заведено следственным управлением Следственного комитета РА по Котайкской области по признакам части 1 статьи 149(Воспрепятствование осуществлению избирательного права, работе избирательных комиссий или осуществлению своих полномочий лицом, участвующим в выборах)Уголовного кодекса РА.
6 декабря 2015 года около 08։30 от осуществляющего службу на избирательном участке №26/29 полицейского поступил сигнал о том, что на избирательном участке№26/29 в селе Касах произошла перепалка, в ходе которого была разбита урна.
В ходе подготовки материалов выяснилось, что член участковой избирательной комиссии, заподозрив председателя и других членов комиссии в нарушении избирательного процесса на участке, возмутился и сломал урну ударом о пол, в результате чего в течение 30 минут имело место воспрепятствование работе комиссии референдума.