Քվեարկության նախնական արդյունքները կհրապարակվեն կեսգիշերից սկսած` 3-ժամյա պարբերականությամբ 12/06/2015   10:44  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Այսօր կեսգիշերից սկսած` 3-ժամյա պարբերականությամբ, ներբեռնման հնարավորությամբ  Կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի պաշտոնական կայքում կտեղադրվեն քվեարկության արդյունքները` ըստ տեղամասերի աղյուսակավորված տեսքով:
Այս մասին ՀՀ հանրաքվեի կենտրոնական հանձնաժողովի տեղեկատվական կենտրոնում հայտնեց ՀՀ կենտրոնական ընտրական հանձնաժողովի աշխատակազմի տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և տեղեկատվության վերլուծության վարչության պետ Ելենա Այվազյանը, ով հանգամանալից ներկայացրեց «Ընտրություններ» ավտոմատացված համակարգի հնարավորությունները, դերը և գործառույթները:
Նա տեղեկացրեց նաև, որ այսօր ժամը 20-ից սկսած «Ընտրություններ» ավտոմատացված համակարգի միջոցով կամփոփվեն և կհրապարակվեն էլեկտրոնային եղանակով քվեարկության արդյունքները:
Հիշեցնենք, որ էլեկտրոնային քվեարկությունն արդեն իսկ իրականացված է: Նման եղանակով քվեարկելու իրավունք են ունեցել արտերկրում գտնվող դիվանագետներն ու նրանց ընտանիքի անդամները, ովքեր էլեկտրոնային քվեարկությամբ են մասնակցել: Էլեկտրոնային քվեարկության իրավունք է ունեցել 265 ՀՀ քաղաքացի:

Предварительные результаты голосования на референдуме по реформе Конституции Армении начнут публиковать с полуночи 12/06/2015   11:10  |  Актуальная тема
Предварительные результаты голосования на референдуме по изменениям в Конституцию Армении начнут публиковать 7 декабря с полуночи с интервалом в 3 часа, сообщила начальник Управления компьютерной службы и анализа информации ЦИК Армении Елена Айвазян.
По ее словам, предварительные результаты будут опубликованы на официальном сайте Центризбиркома с возможностью загрузки, по всей вероятности, по избирательным участкам в виде таблиц.
Она также сообщила, что сегодня с 20:00 с помощью автоматизированной системы “Выборы” планируется подвести итоги и обнародовать результаты электронного голосования. Напомним, досрочно проголосовать через Интернет имели возможность сотрудники диппредставительств Армении за границей и члены их семей. Право на участие в электронном голосовании имели 265 граждан Армении.