Հայաստանի արտգործնախարարը հանդիպեց ԵԱՀԿ գործող նախագահին 12/04/2015   15:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
Դեկտեմբերի 4-ին Բելգրադում ԵԱՀԿ արտգործնախարարների խորհրդին մասնակցող Հայաստանի ԱԳ նախարար Էդվարդ Նալբանդյանը հանդիպեց ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սերբիայի առաջին փոխվարչապետ և արտգործնախարար Իվիցա Դաչիչին։ Այս մասին հայտնում է ԱԳՆ լրատվական ծառայությունը:
Նախարար Նալբանդյանը և Իվիցա Դաչիչն անդրադարձան ԵԱՀԿ-ում սերբական նախագահության ընթացքին, կազմակերպության օրակարգային խնդիրների լուծմանն ուղղված ջանքերին:
Հայաստանի և Սերբիայի արտգործնախարարները քննարկեցին հայ-սերբական օրակարգի հարցեր: Երկուստեք կարևորվեցին Հայաստանի և Սերբիայի համատեղ ջանքերն՝ ուղղված բարեկամական հարաբերությունների առավել ամրապնդմանը։

Глава МИД Армении встретился с Действующим председателем ОБСЕ 12/04/2015   16:25  |  Лента новостей
Глава МИД Армении Эдвард Налбандян встретился в пятницу с Действующим председателем ОБСЕ, первым вице-премьером и главой МИД Сербии Ивицей Дачичем, сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства.
Встреча состоялась на полях Совета министров иностранных дел ОБСЕ, в Белграде.
Министр Налбандян и Ивица Дачич коснулись хода председательства Сербии в ОБСЕ, усилий, направленных на решение проблем повестки дня Организации.
Главы МИД Армении и Сербии обсудили вопросы армяно-сербской повестки дня. Стороны отметили важность совместных усилий, направленных на дальнейшее укрепление дружественных отношений.