Կապանում սպանության գործով կալանավորվել է սպանվածի 64-ամյա կինը 12/02/2015   19:40  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Սյունիքի մարզային քննչական վարչությունում  քննվող քրեական գործով 76-ամյա տղամարդու սպանության համար մեղադրանք է առաջադրվել  տուժողի կնոջը։ Այս մասին հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը:
76-ամյա Ռ.Հակոբյանի դին հայտնաբերվել է 2015 թվականի նոյեմբերի 29-ին՝ գլխի շրջանում ներհրված, ջնջխված վնասվածքներով,  իր տան բազմոցին պառկած։ Դեպքի վարի զննությամբ տուժողի կնոջ մահճակալի տակից հայտնաբերվել է կացին և մուրճ՝ արնանման հետքերով: Նմանատիպ հետքեր են հայտնաբերվել նաև  կնոջ հողաթափերի վրա:
Ձեռք բերված ապացույցների հիման վրա՝  Ռ.Հակոբյանի 64-ամյա կնոջն այսօր մեղադրանք է առաջադրվել ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով (սպանություն):
Նույն օրը քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել Սյունիքի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարան՝ նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանավորումը կիրառելու վերաբերյալ, ինչը բավարարվել է։
Նկատի ունենալով, որ սպանության մեջ մեղադրվող կինը 1976 թվականից հաշվառված է «Սյունիքի մարզային նյարդահոգեբուժական դիսպանսեր» ՓԲԸ-ում՝ նրա նկատմամբ նշանակվել է դատահոգեբուժական փորձաքննություն։

64-летняя жительница Капана взята под стражу по обвинению в убийстве своего мужа 12/03/2015 12:29 | Криминальная хроника
По уголовному делу об убийстве 76-летнего мужчины в армянском Капане обвинение предъявлено супруге потерпевшего, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Тело 76-летнего Р. Акопяна было обнаружено 29 ноября 2015 года лежащим на диване в собственном доме с размозженными ранами в области головы. При осмотре места происшествия под кроватью супруги были обнаружены топор и молоток со следами, похожими на кровь. Аналогичные следы были обнаружены также под тапочками жены.
На основе добытых доказательств 64-летней женщине сегодня было предъявлено обвинение в совершении преступления, предусмотренного частью 1 статьи 104(Убийство) Уголовного кодекса РА.
В тот же день следователь подал в суд общей юрисдикции первой инстанции Сюникской области ходатайство о применении в отношении нее меры пресечения в виде заключения под стражу, которое было удовлетворено.
С учетом того, что обвиняемая в убийстве женщина с 1976 года состоит на учете в ЗАО “Сюникский областной психоневрологический диспансер”, в отношении нее назначена судебно-психиатрическая экспертиза.
Предварительное расследование продолжается. Дело находится в ведении следственного управления Следственного комитета РА по Сюникской области.