Ոստիկանապետը զգոնության ու անաչառության կոչ է անում 11/30/2015   19:02  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նոյեմբերի 30-ին ոստիկանության պետ Վլադիմիր Գասպարյանն անցկացրեց օպերատիվ խորհրդակցություն, որին մասնակցում էին կոլեգիայի անդամներ, գլխավոր և մարզային վարչությունների պետեր, վարչությունների ու տարածքային բաժինների ղեկավարներ:
Ինչպես հայտնում են ՀՀ ոստիկանությունից, անդրադառնալով զինված հանցախմբի՝ օրերս տեղի ունեցած վնասազերծմանը, Վլադիմիր Գասպարյանը դրական գնահատեց ոստիկանության ստորաբաժանումների մասնակցությունն այդ պատասխանատու և վտանգավոր գործողությանը:
Միևնույն ժամանակ,  ոստիկանության պետը մտահոգություն հայտնեց հանրության որոշ խմբերի գնահատականի վերաբերյալ և զգոնության ու անաչառության կոչեց բոլոր նրանց, ում անվտանգությունը նույնպես ապահովվել է այդ գործողության մասնակիցների պրոֆեսիոնալիզմի շնորհիվ:
Վլադիմիր Գասպարյանն անդրադարձավ նաև զանգվածային միջոցառումների ընթացքում հասարակական կարգի պահպանման և մասնակիցների անվտանգության ապահովման խնդիրներին և անդրադառնալով այդ միջոցառումների կազմակերպիչների՝ ոստիկանությանն ուղղված հայտարարությանը՝ տվեց կոնկրետ ցուցումներ ու հանձնարարականներ:
Այնուհետև ոստիկանության պետի առաջին տեղակալ Հունան Պողոսյանը խորհրդակցության մասնակիցներին ցուցումներ տվեց Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի նախապատրաստման և ծառայության կազմակերպման  ուղղությունների վերաբերյալ:

Глава Полиции Армении призывает граждан к бдительности и беспристрастности 12/01/2015 00:48 | Актуальная тема
Начальник Полиции Армении Владимир Гаспарян провел в понедельник оперативное совещание с участием членов коллегии, начальников главных и областных управлений, а также руководителей управлений и территориальных отделов, сообщается на официальном сайте ведомства.
Коснувшись проведенной на днях операции по обезвреживанию вооруженной преступной группы, Владимир Гаспарян положительно оценил участие подразделений полиции в этой ответственной и опасной операции.
При этом начальник полиции выразил обеспокоенность по поводу оценки некоторых групп общественности и призвал всех тех, чья безопасность тоже была обеспечена благодаря высокому профессионализму проведенной операции, проявлять крайнюю бдительность и беспристрастность.
Владимир Гаспарян коснулся вопросов охраны общественного порядка и обеспечения безопасности участников во время проведения массовых мероприятий и, коснувшись заявления организаторов этих мероприятий, адресованных полиции, дал конкретные поручения и указания.
Затем первый заместитель начальника полиции Унан Погосян дал участникам совещания указания относительно направлений подготовки к Референдуму по конституционным изменениям и организации службы полиции в день проведения Референдума.