Անհրաժեշտ քայլեր են ձեռնարկվում՝ մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար 11/26/2015   11:46  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Նոյեմբերի 25-ին և լույս 26-ի գիշերը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 40 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից /9 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 800 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը լիակատար վերահսկողություն են պահպանում առաջնագծում և անհրաժեշտ քայլեր ձեռնարկում մարտական դիրքերի պահպանությունը հուսալիորեն կազմակերպելու համար:

ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня порядка 40 раз - Минобороны НКР 11/26/2015   11:50  |  Актуальная тема
Азербайджанская сторона 25-го ноября и в ночь на 26-е ноября нарушила режим прекращения огня на линии соприкосновения с Нагорно-Карабахской Республикой порядка 40 раз, сообщает Министерство обороны НКР.
За указанное время противник произвел по позициям Армии обороны НКР более 800 выстрелов из стрелкового оружия разных калибров и выпустил 9 снарядов из гранатомета типа АГС-17.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР продолжают сохранять полный контроль на передовой и принимают необходимые меры с целью организации надежной защиты боевых позиций”, - говорится в сообщении.