ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված ընտրողների թիվը կազմում է 2.551.682 11/26/2015   11:42  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
ՀՀ ոստիկանությունը ներկայացնում է ՀՀ Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի ժամանակ` քվեարկության օրվանից առաջ 30-րդ, 20-րդ, 10-րդ և քվեարկության նախորդ օրը ՀՀ ոստիկանությունը հրապարակում է ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված քվեարկությանը մասնակցելու իրավունք ունեցող անձանց ընդհանուր թիվը` նշելով նաև յուրաքանչյուր լրացուցիչ ցուցակում ընդգրկված մասնակիցների թիվը:
քվեարկության օրվանից 10 օր առաջ ՀՀ ընտրողների ռեգիստրում ընդգրկված հանրաքվեի մասնակիցների ընդհանուր թիվն է` 2.551.682, որից՝
- այլ համայնքի հաշվառում ունեցող, ըստ հաշվառման վայրի հանրաքվեի մասնակիցների ցուցակից ժամանակավորապես հանված և ըստ քվեարկելու օրը գտնվելու վայրի հանրաքվեի տեղամասի քվեարկողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 7369.
- ՀՀ-ում հաշվառում չունեցող, քվեարկության օրը ՀՀ-ում գտնվելու վայրի մոտակա հանրաքվեի տեղամասի քվեարկողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 86.
-քվեարկության օրը հանրաքվեի տեղամասեր գործուղվող, իրենց հաշվառման վայրի քվեարկողների ցուցակից հանված և հանրաքվեի տեղամասում քվեարկող ոստիկաների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 0.
- ստացիոնար բուժում իրականացնող բժշկական հաստատությունում քվեարկությանը մասնակցող քվեարկողների լրացուցիչ ցուցակ ընդգրկված` 91:
12:23 24/11/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՍոցհարցում. «այո»` 35.8%, «ոչ»` 31.8 %
16:10 18/11/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԱրթուր Սաքունցը հանրությանը խորհուրդ տվեց քաղաքացիական անհնազանդություն ցուցաբերել հանրաքվեի օրը
20:03 17/11/2015  |  Սահմանադրական բարեփոխումներԱրամ Մանուկյանը կոչ է անում իշխանություններին զերծ մնալ խախտումներից և չօգտագործել վարչական ռեսուրսը
18:21 17/11/2015  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱՈւժեղ, ժողովրդավարական և միասնական Հայաստան ունենալու ճանապարհին «ոչ»-եր չկան, կա միայն «այո». Էդուարդ Շարմազանով

Общее число участников референдума по реформе Конституции Армении за 10 дней до голосования составило 2.551.682 человека 11/26/2015   11:57  |  Актуальная тема
Общее число участников референдума по реформе Конституции Армении, включенных в избирательный регистр, за 10 дней до голосования составило 2.551.682 человека, сообщает пресс-служба полиции республики.
В соответствии с ч. 8, ст. 6 “Избирательного кодекса РА”, на 30-й, 20-й, 10-й дни и накануне голосования, полиция Армении публикует общее число зарегистрированных в избирательном регистре лиц, имеющих право на участие в голосовании с указанием числа участников, включенных в каждый из дополнительных списков. -
Таким образом, за 30 дней до голосования общее число участников референдума, включенных в регистр избирателей, составляет 2.551.682 человека, из коих
– лица, временно исключенные из списков участников референдума по месту регистрации и включенные в дополнительные списки по месту нахождения в день референдума, - 7369;
– Не имеющие регистрации лица, включенные в дополнительные списки ближайшего от места нахождения в Армении избирательного участка, - 86;
– лица, включенные в дополнительные списки полицейских, командированных в день референдума на избирательные участка и исключенных из списков по месту регистрации, - 0.
– лица, включенные в дополнительные списки участников, проходящих стационарное лечение в медучреждениях – 91.