ՀՅԴ-ի նպատակն է հիմնավորել, որ «այո»-ն շանս է երկրում արմատական փոփոխության համար. Աղվան Վարդանյան 11/20/2015   12:09  |  Սահմանադրական բարեփոխումներ
ՀՅԴ ներկայացուցիչները Սահմանադրության փոփոխությունների հանրաքվեի քարոզարշավի շրջանականերում նախորդ շաբաթ 11 հանդիպում են ունեցել, որոնց ընդհանուր առմամբ մասնակցել է 2 հազար մարդ:
Այս մասին այսօրվա ճեպազրույցում հայտնեց Ազգային ժողովի ՀՅԴ խմբակցության քարտուղար Աղվան Վարդանյանը` ընդգծելով, որ իրենց նպատակը Սահմանադրական փոփոխությունների անհրաժեշտությունը հիմնավորելն է, փաստարկելն ու բացատրելը, թե ինչ հնարավորություններ են դրանք ընձեռելու հանրությանը, որ «այո»-ն շանս է երկրում արմատական փոփոխության համար»:
Այս նպատակով ՀՅԴ-ն այսօր և առաջիկա օրերին ևս կշարունակի իր հանդիպումները բնակչության հետ:
Նա նշեց նաև, որ դեկտեմբերի 6-ի հանրաքվեից հետո հսկայածավալ աշխատանք է սպասվում, մասնավորապես` Ընտրական օրենսգրքի բարեփոխման և Սահմանադրության փոփոխություններին համապատասխանեցնելու ուղղությամբ:

Секретарь фракции АРФ "Дашнакцутюн" увидел в реформе Конституции Армении шанс для коренных перемен в стране 11/20/2015   12:37  |  Конституционные реформы
Представители АРФ “Дашнакцутюн” в рамках агиткампании к референдуму по реформе Конституции Армении провели на прошлой неделе 11 встреч, в которых приняли участие в общей сложности 2 тыс. человек, сообщил на брифинге с журналистами в пятницу секретарь парламентской фракции АРФД Агван Варданян.
По его словам, их встречи имели целью обосновать необходимость проведения конституционной реформы и рассказать о возможностях, которые она в себе заключает для общества. По мнению Варданяна, эта реформа - шанс для коренных перемен в стране.