Ստեփանավանի անտառտնտեսության տարածքում հայտնաբերվել է նեխած դի 11/18/2015   14:01  |  Արտակարգ պատահարներ
2015 թվականի նոյեմբերի 17-ին ահազանգ է ստացվել, որ «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի Ստեփանավանի անտառտնտեսության  Ստեփանավանի անտառպետության տարածքում դիակ է հայտնաբերվել:
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, դեպքի վայր է մեկնել քննչական-օպերատիվ խումբը՝ քննիչի գլխավորությամբ։  Դիակը հայտնաբերվել է «Հայանտառ» ՊՈԱԿ-ի Ստեփանավանի անտառտնտեսության  Ստեփանավանի անտառպետության թիվ 10 պահաբաժնում՝ նեխած, գլուխը բացակայում է։
Դեպքի վայրի զննությամբ  դիակի գտնվելու վայրի վերնամասում՝ հայտնաբերվել է գետնից 2.35մ բարձրության վրա ծառի ճյուղին կապված է 3,5 սմ լայնությամբ և 87 սմ երկարությամբ գոտիի կտոր:
ՀՀ քննչական կոմիտեի Լոռու մարզային քննչական վարչության Ստեփանավանի քննչական բաժնում կատարվում են  անհետաձգելի միջոցառումներ՝ դիակի ինքնությունը, մահվան պատճառը և հանգամանքները պարզելու ուղղությամբ։

Разложившийся труп человека без головы обнаружен на территории Степанаванского лесного хозяйства в Армении 11/18/2015   14:55  |  Чрезвычайное просшествие
Разложившийся труп человека без головы обнаружен на территории Степанаванского лесного хозяйства в Армении, сообщает пресс-служба Следственного комитета РА.
Сигнал об обнаружении тела поступил 17-го ноября 2015 года.
На место выехала оперативно-следственная группа во главе со следователем. Разложившийся труп без головы был обнаружен в 10-м обходе Степанаванского лесничества Степанаванского лесного хозяйства ГНКО “Армлес”.
При осмотре места обнаружения трупа, наверху, был найден фрагмент ремня шириной 3.5 см и длиной 87 см, привязанный к ветке дерева на высоте 2.35 см от земли.
Степанаванским отделом следственного управления Следственного комитета РА по Лорийской области проводятся неотложные мероприятия, направленные на установление личности погибшего, причины и обстоятельств его смерти.