Էրդողանի 20 տարվա վարորդը պատգամավոր է դարձել 11/04/2015   12:26  |  Միջազգային լրահոս
Ermenihaber.am-ը գրում է, որ Թուրքիայում իշխող «Արդարություն և զարգացում» (ԱԶԿ-AKP) կուսակցության կողմից ընտրված պատգամավորներից մեկը նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանի վարորդ Ահմեթ Համդի Չամլըն է: Ըստ «Hurriyet» օրաթերթի` նա 20 տարի կամավոր հիմունքներով վարորդություն է արել Էրդողանին:
Աղբյուրը նշում է, որ Չամլըն առաջադրված է եղել նաև հունիսի 7-ի ընտրությունների ժամանակ, միայն թե նախորդ ընտրություններին նա չի կարողացել հաղթահարել անցողիկ շեմը:
Չամլըն եղել է նաև Թուրքիայի նախկին վարչապետ Նեջմեթթին Էրբաքանի վարորդը: Իսկ Էրդողանի հետ նրա բարեկամությունը սկսվում է Մետրիսի բանտից, որտեղ երկուսն էլ դատապարտյալներ են եղել: Այդ ժամանակ Չամլըն դեռևս 14 տարեկան է եղել:
14:50 02/11/2015  |  Միջազգային լրահոսԹուրքիայի նորընտիր խորհրդարանում 3 հայ պատգամավորներն էլ պահպանել են իրենց տեղերը
14:12 02/11/2015  |  Միջազգային լրահոսԷրդողանի ուղերձը՝ նոյեմբերի 1-ի ընտրությունների առթիվ
12:58 02/11/2015  |  Միջազգային լրահոսԽորհրդարան անցած կուսակցությունները պետք է աշխատեն նոր սահմանադրության վրա. Դավութօղլու

Водитель Эрдогана стал депутатом 11/04/2015   14:08  |  Международные новости
Одним из депутатов от правящей в Турции Партии справедливости и развития(ПСР) стал Ахмет Хамди Джамлы, который в течение 20 лет на добровольных началах был водителем Реджепа Тайипа Эрдогана.
Как передает Ermenihaber.am со ссылкой на Hurriyet, Джамлы выдвинул свою кандидатуру и на проходивших в июне в Турции парламентских выборах, однако тогда ему не удалось преодолеть проходной барьер.
Джамлы был также водителем бывшего главы правительства Турции Неджметтина Эрбакана. Джамлы и Эрдоган подружились еще в тюрьме Метриса. Тогда Джамлы было 14 лет.