Ավելի քան 10 000 կրակոց՝ հայ դիրքապահների ուղղությամբ 10/24/2015   13:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՊԲ օպերատիվ տվյալների համաձայն, հոկտեմբերի 18-ից 24-ը ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է շուրջ 600 անգամ:
Տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 60 և 82 միլիմետրանոց ականանետերից ու ՌԳՊ-7 և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետերից, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է ավելի քան 10 000 կրակոց: Այդ մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Վերոնշված ժամանակահատվածում հակառակորդը կիրառել է նաև TR-107 տիպի ռեակտիվ հրթիռահրետանային կայանք:
ՊԲ առաջապահ զորամասերը տիրապետում են օպերատիվ-մարտավարական իրադրությանն առաջնագծում և շարունակում վստահորեն իրականացնել մարտական հերթապահություն:

За минувшую неделю Азербайджан нарушил режим прекращения огня порядка 600 раз - Минобороны НКР 10/24/2015 14:50 | Лента новостей
По оперативным данным Армии обороны Нагорно-Карабахской Республики, в период с 18-го сентября по 24-е октября на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил было зафиксировано порядка 600 случаев нарушения Азербайджаном режима прекращения огня. Об этом сообщает пресс-служба Минобороны НКР.
За это время из стрелкового оружия разных калибров, а также 60 и 82 мм минометов и гранатометов типа РПГ-7 и АГС-17 по позициям АО НКР было произведено более 10 000 выстрелов.
Помимо этого, противник применил РСЗО типа TR-107
“Передовые подразделения АО НКР владеют оперативно-тактической ситуацией на передовой и продолжают уверенно нести боевое дежурство ”, - говорится в сообщении.