ՊԲ զորամասերը, անհրաժեշտության դեպքում, դիմում են պատժիչ քայլերի 10/19/2015   10:00  |  ՀՐԱՏԱՊ ԹԵՄԱ
Հանգստյան օրերին ղարաբաղա-ադրբեջանական հակամարտ զորքերի շփման գծում հակառակորդի կողմից հրադադարի պահպանման ռեժիմը խախտվել է ավելի քան 150 անգամ, որի ընթացքում, տարբեր տրամաչափի հրաձգային զինատեսակներից, ինչպես նաև 82 մմ-ոց ականանետից /1 արկ/ և ՀԱՆ-17 տիպի նռնականետից /11 արկ/, հայ դիրքապահների ուղղությամբ արձակվել է շուրջ 3000 կրակոց: Այս մասին հայտնում է ԼՂՀ  ՊՆ  մամուլի ծառայությունը:
Պաշտպանության բանակի առաջապահ զորամասերը վստահորեն իրականացնում են իրենց մարտական խնդիրը և խիստ անհրաժեշտության դեպքում դիմում պատժիչ քայլերի:

В минувшие выходные ВС Азербайджана нарушили режим прекращения огня более 150 раз – Минобороны НКР 10/19/2015   11:54  |  Актуальная тема
ВС Азербайджана в минувшие выходные нарушили режим прекращения огня на линии соприкосновения карабахских и азербайджанских сил более 150 раз, сообщает пресс-служба министерства обороны Нагорно-Карабахской Республики (НКР).
Согласно информации, за это время из стрелкового оружия разных калибров по позициям АО НКР было произведено более 3 000 выстрелов, а также выпущено 11 снарядов из гранатомета типа АГС-17 и один снаряд из 82-мм миномета.
“Передовые подразделения Армии обороны НКР с уверенно справляются с поставленной перед ними боевой задачей и при крайней необходимости прибегают к карательным действиям”, - говорится в сообщении.