Լևոն Զուրաբյանը չի ներկայացել ոստիկանություն. «Հայկական ժամանակ» 10/17/2015   09:08  |  Մամուլ
«Հայկական ժամանակ»-ը գրում է, որ ԱԺ Հայ ազգային կոնգրես խմբակցության ղեկավար Լևոն Զուրաբյանը, ինչպես և ենթադրվում էր, չի ներկայացել ՀՀ ոստիկանության կազմակերպված հանցագործության դեմ Պայքարի 6-րդ վարչություն, ուր նրան հրավիրել Էին երեկ։
Այս մասին մթերթին հայտնել են ոստիկանության լրատվական ծառայությունից։ Զուրաբյանը 6-րդ վարչություն էր հրավիրվել՝ փաստեր ներկայացնելու իր այն հայտարարության վերաբերյալ, ըստ որի ՍԴ նախագահ Գագիկ Հարությունյանը կաշաոել է Վենետիկի հանձնաժողովին։ Ոստիկանությունից, սակայն, չեն հայտնել դիմե՞լ են գլխավոր դատախազության, որտեղ պետք Է որոշեն ինչ անել այս գործով։
Լրատվամիջոցը Աժ ՀՀԿ խմբակցության ղեկավար Վահրամ Բաղդասարյանին հարցրել է, թե ինչ զարգացումներ կարող է ունենալ այս գործը և արդյոք ՀՀԿ-ն իր համաձայնությանը կտա՞, եթե գլխավոր դատախազը Աժ-ին միջնորդի Զուրաբյանին զրկել անձեռնմխելիությունից։ Բաղդասարյանն ասել Է, թե չէին ցանկանա, որ իրենց գործընկերը նման իրավիճակում հայտնվի»,–գրում է թերթը։

“Айкакан жаманак”: Левон Зурабян не явился в полицию 10/17/2015   10:14  |  Пресса
Руководитель парламентской фракции “Армянский национальный конгресс” Левон Зурабян, как и предполагалось, не явился в 6-е управление по борьбе с организованной преступностью, куда его пригласили вчера, сообщает газета “Айкакан жаманак”(“Армянское время”) со ссылкой на пресс-службу полиции.
Зурабяна вызвали в 6-е управление для предъявления доказательств относительно своего заявления, согласно которому председатель Конституционного суда Гагик Арутюнян пытался подкупить Венецианскую комиссию. В полиции, однако, не сообщили, обратились ли они в Генпрокуратуру, где должны были определиться с дальнейшими шагами по этому делу.
Корреспондент издания поинтересовался у руководителя парламентской фракции РПА Ваграма Багдасаряна по поводу возможной позиции РПА в случае, если генпрокурор будет ходатайствовать перед НС о лишении Зурабяна депутатской неприкосновенности. "Багдасарян заявил, что они не хотели бы, чтобы их коллега оказался в подобной ситуации”, - пишет газета.