Մանկահասակ երեխայի սպանության մեջ կասկածվող կինը բերման է ենթարկվել և ձերբակալվել (Լրացված) 10/15/2015   17:11  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ 4 ամսական երեխայի սպանության դեպքի առթիվ։
Ինչպես հայտնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, նախնական քննության տվյալներով՝ Աշտարակ քաղաքի 38-ամյա բնակչուհին տարիներ առաջ՝ 2008 թվականին, քարով հարվածել է փաստացի ամուսնական հարաբերությունների մեջ գտնվող տղամարդու երկրորդ կնոջ մանկահասակ՝ 4 ամսական երեխայի գլխին և սպանել։
Դեպքի առթիվ  հոկտեմբերի 15-ին հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասի հատկանիշներով։ Քրեական գործի շրջանակներում նույն օրը կատարվել է արտաշիրիմում։
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող հանգամանքները պարզաբանելու նպատակով նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն, կատարվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական այլ գործողություններ՝ դեպքի բոլոր հանգամանքների բազմակողմանի և օբյեկտիվ հետազոտման համար։

СК Армении завел уголовное дело по факту убийства малолетнего ребенка семилетней давности 10/15/2015 16:39 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту убийства четырехмесячного ребенка в армянском Аштараке, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным управлением СК Армении по Арагацотнской области по части 1 статьи 104 (Убийство). В рамках расследования дела в тот же день была произведена эксгумация.
По предварительным данным следствия, 38-летняя жительница города Аштарак в 2008 году ударила малолетнего ребенка второй жены состоявшего в гражданском браке мужчины камнем по голове и убила младенца.
"Для выяснения обстоятельств, имеющих существенное значение для дела, назначена судебно-медицинская экспертиза. Проводятся необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на обеспечение всестороннего и объективного исследования всех обстоятельств произошедшего. 38-летняя задержана по подозрению в убийстве ребенка", - говорится в сообщении.