Վրաերթի է ենթարկել ու դիմել փախուստի (Տեսանյութ) 10/05/2015   17:08  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ քննչական կոմիտեի Արագածոտնի մարզային քննչական վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ հետիոտնին վրաերթի ենթարկելու, դեպքի վայրից փախուստի դիմելու դեպքի առթիվ:
Ինչպես տեղեկացնում է Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունը, 2015թ. սեպտեմբերի 26-ին` ժամը 21:40-ի սահմաններում, Աշտարակ-Ապարան  ավտոճանապարհի 8-րդ կմ հատվածում վրաերթի է ենթարկվել Արագածոտնի մարզի Քուչակ գյուղի բնակիչ, 1966թ. ծնված Գ.Սահակյանը, որի հետևանքով ստացած մարմնական վնասվածքներից վերջինս մահացել է։ Ավտոմեքենայի վարորդը դեպքի վայրից  դիմել է փախուստի:
Դեպքի առթիվ Արագածոտնի մարզային քննչական  վարչությունում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 242-րդ հոդվածի 2-րդ մասի և 244-րդ հոդվածի հատկանիշներով:
Կատարվել է դեպքի վայրի զննություն, հանձնարարություն է տրվել ոստիկանության համապատասխան բաժնին՝ պարզելու վրաերթ կատարած մեքենան և վարորդի ինքնությունը և ներկայացնել քննչական մարմնին:
Ձեռնարկվում են անհրաժեշտ քննչական և դատավարական գործողություններ՝ վրաերթի բոլոր հանգամանքների օբյեկտիվ և բազմակողմանի հետազոտումն ապահովելու ուղղությամբ։
Պահանջվել և ստացվել են Արագածոտնի մարզի Քուչակ գյուղում տեղադրված տեսախցիկների կողմից արձանագրած տեսագրությունները՝ վրաերթ կատարած ավտոմեքենան պարզելու նպատակով:
Քրեական գործով էական նշանակություն ունեցող մի շարք հանգամանքների պարզաբանման նպատակով նշանակվել  են դատաբժշկական,  ինչպես նաև՝ դատահետքաբանական և դատաքիմիական համալիր փորձաքննություններ:
10:45 27/09/2015  |  Արտակարգ պատահարներՄահվան ելքով վրաերթ Արագածոտնի մարզում. վարորդը դիմել է փախուստի. Shamshyan.com
18:52 11/09/2015  |  Արտակարգ պատահարներՄահվան ելքով վրաերթ Երևանում. 77-ամյա կինը, գիտակցության չգալով, հիվանդանոցում մահացել է
23:12 03/09/2015  |  Արտակարգ պատահարներՄահվան ելքով վրաերթ Երևանում. Shamshyan.com
15:42 01/09/2015  |  Քրեական խրոնիկոնՄահվան ելքով վրաերթի վարորդը ներկայացել է
14:32 19/08/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանում վրաերթի հետևանքով մահացած 63-ամյա կինը որոնվում էր որպես անհայտ կորած
14:41 18/08/2015  |  ԼՐԱՀՈՍԱռինջում վրաերթի ենթարկված 42-ամյա տղամարդը տեղում մահացել է
16:54 14/08/2015  |  Արտակարգ պատահարներ«Գազպրոմ Արմենիա»-ի աշխատակցի կողմից վրաերթի ենթարկվածը հիվանդանոցում մահացավ. Shamshyan
11:39 06/08/2015  |  Արտակարգ պատահարներԵրևանում արտաքին լուսավորության բացակայության պատճառով տեղի է ունեցել մահվան ելքով վրաերթ. Shamshyan
17:50 24/07/2015  |  Արտակարգ պատահարներՎրաերթի ենթարկվածը մահացել է հիվանդանոցի ճանապարհին
10:28 14/07/2015  |  Արտակարգ պատահարներՎրաերթի ենթարկված 28-ամյա տղամարդը, գիտակցության չգալով, մահացել է

Видеокамера зафиксировала момент наезда автомобиля на пешехода на автотрассе Аштарак-Апаран в Армении(Видео) 10/05/2015 17:38 | Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту смертельного наезда автомобиля на пешехода в Арагацотнской области Армении, сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Дело заведено следственным управлением Следственного комитета Армении по Арагацотнской по признакам части 2 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть человека) и статьи 244(Оставление места дорожно-транспортного происшествия) Уголовного кодекса РА.
26 сентября 2015 года, примерно в 21:40 на 8-м километре автотрассы Аштарак-Апаран был совершен наезд на жителя села Кучак Арагацотнской области Г. Саакяна(1966 года рождения). От полученных в результате наезда телесных повреждений последний скончался .Водитель автомобиля скрылся с места происшествия.
По данному факту следственным управлением по Арагацотнской области возбуждено уголовное дело по признакам части 2 статьи 242 и статьи 244 Уголовного кодекса РА.
Произведен осмотр места происшествия. Соответствующему отделу Полиции дано поручение установить автомобиль, совершивший наезд, личность водителя и представить результаты следственному органу. Предпринимаются необходимые следственные и процессуальные действия, направленные на обеспечение объективного и всестороннего исследования всех обстоятельств наезда.
“С целью установления автомобиля были затребованы и получены записи с камер видеонаблюдения, установленных в селе Кучак Арарагцотнской области. Для выяснения ряда обстоятельств, имеющих существенное значения для дела, назначены судебно-медицинская, а также судебно-трасологическая и комплексная судебно-химическая экспертизы”, - говорится в сообщении.